Promluvy Zdenky Blechové 091 - 100

(091) - Zánik lidstva jako nový restart [4k] (17. 6. 2022)

Po týdenní odmlce, při které jsme trochu odpočívali, ale i natáčeli nový materiál, pokračujeme v putování krajem, kudy chodíval i K. H. Mácha. A zamýšleli se nad tím, že něco starého končí a něco nového začíná - takový restart. Restarty čas od času přicházejí a my máme tu příležitost být při tom, i když se nám to někdy nemusí líbit.

(092) - Buďme spolu i o dovolené [4k] (23. 6.2022)

Buďme spolu i o dovolené. Nabídka mých knih na letní čtení.

(093) - Myšlenky z borůvčí [4k] (1.7. 2022)

Někdy jdeme a viděné v nás spouští různé asociace. A ty probouzí vzpomínky. Vzpomínky na situace, ať příjemné nebo nepříjemné, či někoho blízkého. U Zdenky je to borůvčí. Zamyšlení nad učením, které nám Vesmír (Bůh) posílá skrze blízké lidi, i vzpomínku na její maminku najdete v tomto videu.

(094) - Auto jsme my [4k] (8. 7. 2022)

Staré odchází, aby nové mohlo přijít. Krátké zamyšlení a rozloučení se se starým autem a přivítání nového. V symbolické rovině auto odráží nás. Řídíme rádi - rádi si řídíme svůj život. Spíše se necháme vozit - i v životě se spíše vezeme a necháme sebou manipulovat. Díky době, která nyní dva roky byla, jsme ukončili dosavadní činnost - přednášky a semináře po celé republice a Slovensku, a spíše se soustředili na dálkové kurzy, nebo kurzy spojené i s relaxem v našich lázních. A auto bude sloužit i k naší dopravě za odpočinkem, nejen k pracovní činnosti.

(095) - Vítejte v pekle [4k] (16. 7. 2022)

Čtvrté pokračování našeho putování krajinou, po které chodil K. H. Mácha nás zavede na hrad - zámek Housku, o kterém se po věky vypráví, že skrývá vchod do pekla. A my jsme do jednoho zavítali a Zdenka vypráví o tom, že peklo si tvoříme svým chybným nastavením mysli. A poznáváním vesmírných - božích zákonů se z něj pomalu dostáváme.

(096) - Boží kameny [4k] (22. 7. 2022)

Při cestě na jih Čech jsme se zastavili na Božích kamenech nedaleko Strakonic. Místo z dávných časů má stále svoji energii. Povídání na nich vám přinášíme nyní. Příští video bude až 5. 8. 2022 a přineseme vám poslední díl putování Máchovým krajem.

(097) - Vina neexistuje [4k] (5. 8. 2022)

Dnešní díl završuje volný cyklus povídání při toulkách jarní přírodou, kdy jsme chodili krásným a tajemným krajem Kokořínska a Máchova jezera. V poslední den naší několikadenní návštěvy jsme ještě zašli prohlédnout si zámek v Doksech. A jak se nám nyní stává poměrně často, na prohlídce jsme byli úplně sami a mohli si tak jít vlastním tempem. V meditaci se Zdence zjevila utrápená mladá žena. I po smrti se trápila vinou, která však její nebyla. Byl to jen osud, který občas koná bez nás. A na jedné tabuli v zámeckém parku se pak dozvídáme, co se stalo, a že to, Zdenka viděla, byl odraz skutečnosti. Více ve videu.

(098) - Pražská zastavení [4k] (12. 8. 2022)

V tomto roce jsme poměrně často pobývali v Praze, abychom poznávali její krásy, a tak vznikly i tyto útržky povídání o životě a smrti i o vodních pannách.

(099) - Na návštěvě u Emy Destinové [4k] (26. 8. 2022)

Naše letošní cestování nás zavedlo i na jih Čech, kde jsme strávili několik dní dovolené, a tak při jednom z výletů vzniklo i toto malé zamyšlení o tom, co je důležité a co není, jak je dobré se starat o své zdraví a třeba i zbytečně neriskovat.

(100) - Rozloučení s Itálií [4k] (3. 9. 2022)

Před třemi lety - 5. 9. 2019 jsme vydali první díl Promluv Zdenky Blechové. A nečekali jsme, že nahradí časopis, jehož poslední číslo vyšlo v prosinci téhož roku s předpovědí na rok 2020. Postupně jsme se dostali na týdenní frekvenci vydání, kterou, pokud nám to čas dovolí, se snažíme dodržet. Dnešní stý díl také symbolicky uzavírá jednu kapitolu našeho života - kurzy v Itálii. Poslední se uskutečnil v červnu 2019 a díky nové situaci, která se dotýká životů nás všech, již další nebude. Místo toho jsme začali dělat kurzy v našich lázních, o nichž jsme již také několik videí udělali a jistě ještě uděláme. Chceme vám všem poděkovat za přízeň, a já chci za sebe poděkovat Zdence za práci, kterou pro vás dělá, protože tím dává smysluplnou práci i mně. Tak při dalších Promluvách Zdenky Blechové na shledanou. Vladimír

**********

zpět