O životní štafetě

Iphone-342 Milí přátelé,

tak jsem si dnes přemýšlela o tom, že nejdříve vychováme děti, pak dochováme rodiče a pak se připravujeme na odchod. Najednou už není nic, co by nás tu drželo, už tu není starost o nikoho, už tu nejsou povinnosti a život je konečně o svobodě, po které jsme celý život toužili. Splnili jsme si své poslání.

Řekla jsem dceři: „Já vám klidně malého pohlídám a vy si můžete jít kam chcete.“ A ona na to: „Jó, to my rádi. Kolikrát toužíme si užít někdy pohodu bez malýho, ale když jsme bez něj, nudíme se. Najednou nevíme, co máme dělat.“ 

A tak je to v životě se vším, na co zvykneme. Když si zvykneme starat se o děti, chybí nám, když jsou pryč. Když si zvykneme starat o rodiče, chybí nám, když odejdou. Paradoxem je, že toužíme být někdy svobodní a volní, a když ta svoboda přijde, že není o koho se starat, začínáme mít problém a nudíme se. Je třeba vzít život do svých rukou a dělat zase něco, na co si zvyknu a pokud bych to přestala dělat, bude mi to chybět. Ať je to nějaký kurz, cvičení, procházky, přátelé, prostě si dát do života nový směr, o který se budu starat, a tím si tvořím spokojený život i stáří. 

A tak užívejte si času s dětmi, protože až odejdou, budete rádi na ten čas vzpomínat a nebude vás mrzet, že už nejsou.

Užívejte si rodičů, protože když odejdou, budete vědět, že jste se vzájemně užili a lépe se smíříte s jejich odchodem.

A užívejte si svého času v životě, protože až budete odcházet, nebude vás mrzet, že jste žili na zmar, ale budete mít dobrý pocit z toho, že vše pro vás mělo smysl, a že život se stal smyslem vašeho žití. Protože smysl života spočívá v tom, že si máme uvědomit, co je pro nás podstatné a co není. A tak zpytujte, co je pro vás podstatné, obohatí to vaši mysl a vaše žití. 


A na závěr dvě mantry pro vás. Třeba si jednu vyberete a díky ní změníte svůj život.

ano

Jsem odhodlaná řešit svůj život, nebojím se následků svých činů a vím, co chci a jdu si za tím. Už vím, že nemůžu na nikoho spoléhat a učím se spoléhat na sebe, učím se být sama sebou a jde mi to den ode dne lépe.

ano

Jsem si stále více vědoma toho, co chci a umím to dát do života. Už se nebojím toho, že budu sama a umím pobývat sama. Už se umím o sebe postarat.

**************** 

předchozí poselství          zpět          následující poselství