8. týden 2010

Často se ptáme a pochopí to, že jsem pro něho byla ta nejlepší? Uvědomí si to někdy? Zkuste obrátit otázku směrem k sobě, protože se stejně týká jen vás. Tz. pochopím to někdy, že jsem pro sebe ta nejlepší? Uvědomím si to někdy? Aby člověk byl spokojený sám se sebou, musí denně dávat něco sobě. Pokud sobě nedává nic a dává jen druhým, roste jeho nespokojenost. A proto si dopřejte zákusek, něco hezkého, odpočinek nebo pohyb. Prostě se učte žít se sebou a navnímat své potřeby. Denně si vyhovět nebo něco dát. Čím více to budete umět, tím více můžete časem porozumět potřebám toho druhého.

Velkou chybu také děláme ve věcech pro ostatní. Např. když jsem stavěla lázně, říkala jsem si: Až bude ta vana hotová, pomůže Božence i mami s jejich problémy zad. Když byla vana hotová, Boženka umřela a maminka je tak nemocná, že do vany nemůže. Když někdo staví dům a těší se, že tam bude s tím druhým bydlet, najednou se mu vztah rozpadne. Vesmír nám stále více ukazuje, že dělat něco pro druhé je pomíjivé. Na něho se těším a ono to nevyjde a přijde zklamání. Abychom se vyhli zklamáním, nesmíme nic očekávat a všechny věci dělat směrem k sobě a ne k druhým. Pokud budeme obracet pozornost k druhým, stále více si budeme uvědomovat zbytečnost našeho konání.

Všichni stále něco hledáme a nejvíce partnera. Zbytečně tlačíme na pilu a čím více chceme splnění našich přání, tím více nám unikají. Je to jako když se snažíme jít proti proudu. Čím více jdeme proti proudu, tím více se vzdalujeme svému cíli nebo partnerovi, neboť oni čekají na toku života a ne na cestě proti proudu.  Jdeme dozadu, místo dopředu. Když se necháme unášet proudem, časem nás proud donese k našim přáním, k partnerovi. A tak plujte a nechte se unášet životem, žijte každý den jako by měl být posledním. Prostě naplno ve všem a hlavně v odpovědnosti sami k sobě. Čím více budete tyto hodnoty dávat do života, tím dříve doplutete ke svému cíli nebo partnerovi.

Pokud uděláte změnu v sobě, změní se celé vaše okolí včetně chování zvířat k vám. Moje bílá kočka, dokud jsem nechtěla respektovat její chování, teď tě chci já hladit a ne že ty nechceš, byla agresivní, protože jsem zčásti byla i já agresivní. Když jsem jí začala hladit jen když ona se nechala a respektovala, když mi dala najevo, že už nechce, změnila se. Přestala jsem si totiž lidi a věci přivlastňovat a najednou bílá kočka sama přijde a nechá se hladit dosyta. A tak se nad tímto zamyslete, zda také ještě k někomu nemáte takovýto vztah, který by se dal změnit.

Hezký týden vám přeje Zdenka Blechová

zpět