Zamyšlení na 51. týden roku 2013

Sauna08 Tak, co jste si koupili k Ježíšku?

Asi se divíte, že pokládám takto tuto otázku. Spíše jsme zvyklí se ptát: Co jsi koupil k Ježíšku, anebo co jsi dostal od Ježíška? Já už dávám dárky sama sobě a letos jsem si nadělila k Vánocům rozšíření egyptských lázní o odpočívárnu se solnou saunou. Je to moje radost, a když jsem sestru provázela novými prostory, říká mi: „Škoda, že se toho tatí nedožil. To by koukal.“ Najednou jsem si uvědomila, že mě tato její věta zaskočila. Dříve bych si asi také přála, aby rodiče viděli, co jsem dokázala, ale nyní jsem už velká a nepotřebuji nikomu nic dokazovat, a proto mi je jedno, zda to tatí viděl či neviděl.

Sauna02 A když si dělám radost sobě, může být tato radost i radostí druhých. A tak vás zvu k nám do lázní. Od 2. 1. 2014 je hydromasážní vana otevřena i s odpočívárnou se sochami faraónů v životní velikosti a se solnou saunou, jedinou v  Plzni. Odpočinout si můžete i v křesle královny Hetepheres, manželky Snofrua a matky Chufua (stavitele velké pyramidy v Gíze) 2630 až 2510 př.n.l. Hodina za 700,- Kč pro 2 až 4 osoby.

*****

Sauna04 Zrovna tak moje maminka mi dnes říká: „A zavoláš taky …., a popřeješ mu.“ „Mami, jestli mu chceš popřát, tak mu popřej, já nechci přát, a tak to dělat nebudu. Celý rok tady na něho nadáváš a pak mu přeješ? Co to má za význam?“ „Ale přát se má.“ Jasně, aspoň o Vánocích si budeme dělat radost, když ji neumíme žít sami se sebou stále. Ale já si klidně udělám Vánoce kdykoliv a s kýmkoliv a nemusí to být jen o Vánocích. Už nemám ráda naučené, falešné, ale mám ráda spontánní a přirozené. Jedna paní mi po poradně přála: „A přeji vám hodně spokojených lidí okolo vás.“ I tato informace mě zaskočila, a proto říkám: „Ale mě je jedno, zda jsou okolo mne spokojení lidé či nejsou. Hlavně, když jsem spokojená já.“ Když jsem toto řekla mamince, povídá mi: „Ale to nemáš, máš být hodná a každému poděkovat, to je hezký.“ Ale já už nemůžu žít to, co se po mě žádá, to bych nebyla já, ale byla bych někým jiným. Já už potřebuji žít to, co cítím, abych se cítila dobře, a když se budu cítit já dobře, můžu rozdávat i druhým pohodu. Když budu dělat něco, co nechci, ani druzí ze mě nebudou mít dobrý pocit.

Písně I z CD Písně a hudba, které uzdravují srdce, ze kterého jsem vám minulý týden posílala ukázku, jsem měla radost hlavně já, a když jsem měla radost já, udělala jsem jí i vám, protože mi od vás přišlo mnoho krásných dopisů, za které vám děkuji. Ukázku jsme dali na web v lepší kvalitě a můžete si ji poslechnout na YouTube - ZDE.

předcházející poselství          zpět          následující poselství