Postřehy ze zájezdu II. díl

Tulum Dojedeme do Tulum. Z 12 metrů vysokého skaliska zde již po staletí pohlíží na azurové vody Karibského moře a podává svědectví o jednom z posledních měst obývaných velkými Mayi. Předkolumbovské opevněné sídliště sloužilo jako hlavní přístav pro vnitrozemské město Cobá. Vrchol svého rozmachu zažívalo mezi 13. až 15. stoletím a jako jedno z mála svého druhu dlouhou dobu odolávalo španělskému útlaku. Jeho záhubu nakonec způsobily zřejmě zákeřné nemoci, zavlečené přistěhovalci z Evropy. Původně bylo toto mayské sídliště známé pod jménem Zama, tedy Město úsvitu, a to díky své orientaci směrem k východu slunce.

Zastavíme se u chrámu zrození a já cítím obrovský příval energie. Nabízím průvodkyni, aby se chytila mých rukou. Díváme se jedna druhé do očí a probíhá přenos energie. Nabídnu tento pokus udělat i ostatním. Někteří začnou plakat, tak silnou energii má toto místo. Jdeme dál a najednou zahlédnu na železném podstavci klíček. Klíč znamená, klíč k srdci. V minulém poselství jsem vám psala o tom, co znamená, ztratit klíče a nyní nacházím klíč. Vím, že jsem na místě, kde mám znovu objevit spojení se sebou. Nehledě k tomu, že minulý večer jsme měli slavnostní večeři v thajské restauraci a dostali jsme zákusek, ve kterém pro každého z nás byla na lístečku schována informace. Pro mě tam stálo: „Přichází ti odměna.“ A hned druhý den najdu klíček. Život se skládá ze symbolů a pokud je vnímáme, můžeme si uvědomovat denně zázraky života. Jak dokonale je vše poskládáno na naší cestě. 

Pyramida v Coba Pak jsme naštívili Coba. Je to velké zničené město předkolumbovské mayské civilizace v Mexiku. Nachází se uprostřed džungle mezi dvěma lagunami, asi 90 km od Chichén Itzá a asi 40 km severozápadně od Tulum. Pro odborníky je Cobá stále záhadou. Její stély a pyramidy se podobají pyramidám v Tikalu. Zajímavostí jsou kamenem vyvýšené cesty – „sacbé“. Některé z nich vedou na východ k pobřeží Karibiku. Nejdelší z nich spojuje Cobá s další mayskou památkou Yaxuna na západě (cca 100 km). Středem těchto spojnic je nejvyšší pyramida poloostrova Yucatán – Nohoch Mul.

Vylezli jsme na pyramidu a začali dělat ÓM, byla to úžasná energie, která se vznášela nad džunglí.

Zajdeme do kostela a zrovna probíhá mše. Překvapí mě, že zde lidé nemají sepjaté ruce k prosbě, ale mají ruce zdvižené k nebi s dlaněmi vzhůru. Takto vždy učím ostatní napojit se na energie, a zde to lidé v kostele dělají spontánně. I hudba, která je slyšet při mši v kostele je veselá. Jako by zde lidé v kostele neprosili za hříchy, ale oslavovali život. Na každém kroku se setkáváme s oltářem P. Marie, krásné oltáře mají i v domácnostech.

V jiném kostele je dokonce uprostřed kostela stůl s lavicemi po obou stranách a my tam můžeme sedět jak v hodovní síni.

Příště pokračování.

***************   

předchozí poselství          zpět          následující poselství