Předvánoční čas

MŮJ DÁREK PRO VÁS V ADVENTNÍ ČAS
3 X PŘEDNÁŠKA O LÁSCE

První: "Láska nebolí, závislost bolí" - ZDE


Druhá: "Co je skutečně láska" - ZDE

Vánoční strom Jsem u holiče a slyším, jak si paní vedle povídají: „Já bych nejraději zalezla někam pod zem a vylezla až po svátcích.” Kadeřnice, která mě česala se nakazila touto informací a spustila: „Taky si říkám, aby už bylo po svátcích.” Jak často jsem tuto informaci slyšela celý život ve svém okolí a nevěnovala jí pozornost. Až nyní se zamýšlím nad smyslem těchto slov.

Dříve, když jsem se honila, aby vše bylo dokonalé, a abych pro všechny měla ty nejlepší dárky, které jim udělají radost, zbytečně jsem se stresovala svým těšením na jejich radost u stromku. Bylo mi jedno, co dostanu já, ale hlavně ať mají radost oni. To byla druhá fáze. V první fázi, když jsem byla mladá a zamilovaná, těšila jsem se, co dostanu od svého drahého k Ježíšku. A buď jsem byla radostně překvapená nebo smutně zklamaná.

Včera i moje maminka, protože něco nebylo dle jejích představ, pronesla: „To budou zase vánoce!” Odvětila jsem: „Já si je udělám hezké.” Změna, už si dělám vánoce pro sebe a ne pro druhé, proto pro mě budou hezké. Vše, co děláme pro sebe, má význam i pro druhé. Když budu já spokojená, bude spokojenost i v mém okolí. Když se budu snažit o spokojenost ostatních a oni budou nervózní, nakazí mě svojí náladou a nikdo z toho nic mít nebude.

Stále si ještě neuvědomujeme, že my sami jsme tvůrci svého života, a jak přistupujeme k jednotlivým situacím, tak se odráží naše jednání v okolí. A proto zanechte shonu vůči druhým, ale dělejte si vánoce pro sebe dle svých představ a budou spokojeni i druzí. Zkuste to obrátit a budete překvapeni jakých zázraků se dočkáte. Vaše nitro má vliv na vaše okolí a ne vaše dárky.

A tak říkám kadeřnici: „Ale vždyť to záleží jen na vás, jak se budete cítit. Když se budete chtít honit, můžete se honit, když budete chtít mít pohodu, budete mít pohodu.” A tak neposlouchejte zbytečně negativní řeči druhých, dokáží otrávit vaši mysl.

****************  

předchozí poselství          zpět          následující poselství