Kapverdské ostrovy

Kapverdy-1

Milý přátelé,

vrátila jsem se z dovolené a opět čile pracuji. Toužila jsem jet někam, kde si opravdu odpočinu, hlavně do tepla a zase jsem zjistila, že jsme ve spojení s Vesmírem. 

Byla jsem na Kapverdských ostrovech, o kterých jsem nic nevěděla. Byla jsem překvapena, že heslem těchto ostrovů je „No stres.” Je to ještě málo obydlená krajina, zvláště ostrov Boa Vista, tam nemají ještě ani pořádné silnice a auto projet je vidět jen občas. Byli jsme ubytováni v hotelu, ze kterého se dalo pozorovat moře a hned kousek od něj se nacházely duny. Prostě přesně odpočinek pro mě. Člověk byl vzdálen civilizaci a cítil se tam dobře, zvláště když viděl všude koťátka, která byla přítulná a přicházela do restaurace k večeři a nechala se krmit od našich stolů. Personál to toleroval a kočičky nevyháněl. Internet zde moc nefungoval a telefony občas také nedoručovaly zprávy. Bylo to poprvé, kdy jsem úplně vypnula a nebyla na počítači a na telefonu. A zjistila jsem, že to jde. Že si člověk naopak více odpočine a nabere síly a pak vše zvládne v pohodě. 

Kapverdy-2 Je to ještě nepolíbená země, kde se nikdy nebojovalo a lidé jsou zde příjemní a nejsou otravní vnucováním suvenýrů. Když odmítnete, řeknou: „No stres” a pohoda. Je zde i bezpečno a člověk se může vydat kamkoliv na výlet. Ale proč vám to píši? Abyste si uvědomili, že Vesmír slyší každé vaše přání a náležitě vám ho plní. Kdo jiný okolo vás má takovou moc, dát vám vše, po čem toužíte a bez jakýchkoliv nároků? Stačí být jen ve spojení s Vesmírem a dostáváte mnoho. Vesmír říká, že vše se děje dle zásluh každého člověka. Když jedete na dovolenou s někým a slibujete si od toho romantiku a pak není, jste otrávení a říkáte si: „Ta dovolená nestála za nic.” Ale když jedete na dovolenou s někým a zároveň s Bohem, zjistíte, že na dovolené se cítíte jako byste tam byli sami se sebou a je vám jedno, zda bude romantika s druhým či nikoliv. Vy se totiž dokážete zabavit a ten druhý vedle vás jen je. Stejně jako Bůh. I on je s vámi stále a nechává vám volnost a svobodu a neomezuje vás v ničem. Zrovna tak i vy nemůžete dle svých představ omezovat partnera jen proto, že jste si něco vysnili. Je třeba dát každému svobodu.

**************** 

předchozí poselství          zpět          následující poselství