Postřehy ze zájezdu - I. díl

Milí přátelé, 

tak jsme se v pondělí vrátili z Mexika a pokud se s námi chcete podělit o tu nádheru, můžete se podívat na facebook, kam jsme dali nějaké fotky. Bylo to moc super, dělali jsme ÓM snad všude, kde to šlo a bylo zajímavé pozorovat, jak tónina byla vždy jiná. Navštivili jsme mnoho šamanských rituálů, u Kouzelníkovo pyramidy jsme si udělali svůj rituál pro vyplnění našeho přání, dostávali se do minulých životů na různých místech a i ti, kteří se nikdy s podobnými věcmi nesetkali, cítili a byli překvapeni.

I. díl

Když jsem se sešla se skupinou na letišti v Praze, každý ode mne dostal propisovačku ve tvaru hada. Cítila jsem, že mají dostat tuto propisovačku, protože jedou do země, která uctívá hada v podobě boha. Jedeme na výlet a průvodkyně nám vypráví, že Cancún ve skutečnosti znamená hadí hnízdo, a že Mexičané uctívají hada jako symbol moudrosti. Mám radost, že se potvrzuje moje teorie a začne mě bolet pravá noha. Proč? Protože jsem vždy v minulosti ztratila svoji moudrost v muži. Průvodkyně pokračuje: „Až křesťanství začalo hada brát jako symbol pokušení.“ Ano, dříve nemocní lidé byli odkázáni žít na pokraji společnosti. Ostatní je brali jako někoho, kdo ohrožuje zdraví druhých. Teprve křesťanství začalo stavět nemocnice pro postižené a léčit je. Tím se víra lidí obrátila od sebe k druhým, kteří je můžou zachránit. A od té doby lidé raději věří radám druhých než sami sobě. Zde přestala fungovat moudrost člověka a přišlo pokušení skrze víru v druhé. Proto křesťanství bralo hada jako symbol pokušení. Vědělo, že přes slabost člověka a jeho nevíru v sebe, se dá duše dobře ovládat. Někdo vám podá prst a vy už se chytíte celou rukou. Proto i ve vztahu vám partner pomůže a vy už chcete pomáhat stále a ani si neuvědomujete, jak ztrácíte svoji sílu a začínáte být závislé na pomoci druhého.

Proto mě překvapilo, že v Mexiku vidím v ohromném kostele, který je úžasně vzdušný, Ježíše, jak se vznáší ve volném prostoru uprostřed palem a vedle něj je dřevěný kříž, který má přes sebe přehozené čisté bílé roucho. V kostelích je i zobrazení svatých pojato vesele. V celém Mexiku to září barvami a i v kostele na svatých obrazcích se nachází zářivé barvy. Tady se mi v kostelích líbí, necítím zde  utrpení jako v jiných kostelech, ale oslavu života. Do kostela přijde starší žena a začne zpívat. Její zpět se nese celou halou a je to úžasný zážitek. Děkuji.

Kdo se nebojí hada, nebojí se přijmout svoji moudrost. Už v knize Rok 2012 vyprávím o tom, jak v době osídlování Země novou civilizací, byli nejdříve obyvateli hadi, kteří přinesli na toto území moudrost, která v energiích zde přetrvává na věky. Ten, kdo se umí spojit s přírodou, bude tuto moudrost čerpat neustále. Ten, kdo se odpojil od přírody a připojil se k druhým, bude neustále postrádat svoji moudrost.

Příště pokračování.

***************   

předchozí poselství          zpět          následující poselství