O radosti z tvořivosti

Milí přátelé, 

Zdenka dopsala jsem novou knihu "Srdce stoupá vzhůru" a v pondělí vyrážíme do Mexika, takže do 27. 11. nebudu na příjmu. Prosím, kontaktujte mě až koncem listopadu.

Možná, že mi někteří závidíte, ale nemáte co. Když se mě zeptal zedník, který u mě pracuje: "Tak se těšíme,co?!" Odpověděla jsem: "Mně je to jedno." Když se duše osvobodí, je jí jedno, zda je tam či tady, zda pracuje nebo má volno, zda dělá něco, co je zapotřebí udělat nebo něco, co ji baví. Stále častěji slyším: "Chci dělat, co mě baví." Ale tam je velký nerozum duše. Každá duše musí přijmout dělat i to, co ji nebaví, aby mohla mít radost z ho, co ji baví. A tak práce je vše, co nás živí, ale mnohdy nebaví a zábava je vše, co nás baví, ale to nás neuživí. Takže když si uvědomíme, že musíme přijmout práci do svého života, protože nám dává peníze, abychom mohli dělat, co co nás baví, máme vyhráno. Můžeme žít vděčnost k práci a tvořivosti.

A tak dnes mám například radost, když seženu barevný toaletní papír do svých lázní (černý, červený, oranžový). Mám ráda doplňky, když ladí s interiérem. Prostě ze své tvořivosti mám radost a vše ostatní si užívám k životu. Dříve jsem se radovala z dovolené a byla otrávená z toho, že mám něco dělat. Dnes si neumím představit, že bych neměla nic dělat a jen tak lelkovat. Takže mám větší radost z tvořivosti než z dovolené.

Když jsem minulý týden na jednom semináři prohlásila, že už asi půjdu do důchodu a nebudu už tolik jezdit, hned na to jsem si ve své knize pro sebe objevila informaci: "Kdo tvoří, nezlobí." A hned jsem měla jasno, že asi ještě do důchodu nepůjdu. Nudila bych se a zbytečně pak otravovala okolí. I já poslouchám výzvy Vesmíru a vím, že jsem si tuto informaci neotevřela v knize náhodou.

A tak tvořte, dávejte si cíle a dělejte cokoliv. Když se to naučíte, budete mít stále větší radost ze všeho a čas vám bude utíkat tak, že  nebudete mít čas přemýšlet o hloupostech a malichernostech. O to více ostatní s vámi budou chtít pobývat, protože jim s vámi bude fajn a nebudou otráveni z vašeho nářku. 

Až přijedu z Mexika, pošlu vám uryvky z nové knihy, kde jsou krásná moudra pro život.

Zatím se moc opatrujte a díky za to, že jste a já můžu být s vámi.

S mnoha pozdravy                               Zdenka Blechová

**************** 

předchozí poselství          zpět          následující poselství