Rozhovor pro noviny Znojemský deník

Článek, který vyšel ve Znojemském deníku 22. 10. 2018

Zdenka Blechová učí samostatnosti, odvaze i odpovědnosti

ZNOJMO (jm). O zdraví a nemocech, komunikaci, astrologii, numerologii, barvách i rodinných konstelacích povídá na přednáškách a v kurzech Zdeňka Blechová. Radí jak na obtížné a složité životní situace. Vydává knihy a časopis. Pořádá zájezdy, relaxační pobyty zaměřené na pohyb, cvičení, poznání našeho já a pozitivní změny v našem životě. Také zve do antických a egyptských lázní, které vybudovala nedaleko Plzně. Ve čtvrtek seznámila zájemce s netradiční astrologií v Rodinném centru Maceška ve Znojmě. To byla příležitost, proč jsme požádali tuto výjimečnou a zajímavou ženu o rozhovor.

Při pomoci lidem využíváte nejen svých životních zkušenosti, znalostí a praxe, ale i informací „shůry“.

Ano. Jsou to takzvaná channelingová sdělení z vesmíru, která se ke mně dostávají prostřednictvím automatického písma, které si sama napíši. Chodila jsem před lety na astrologické a duchovně zaměřené přednášky. Koupila jsem si také knihu o automatickém písmu a zkusila podle ní psát. Ruka se mi sama rozjela po papíře, nemohla jsem ji ani zastavit. Byly to počátky automatického písma. Tenkrát jsem si každý den zapálila vonnou svíčku, meditovala a potom zkoušela psát. Po půl roce jsem napsala první slova. Dodnes si je pamatuji. Bylo to – vstup do našich výšin a nech se vést. Připadalo mi to jako ve snu, jako kdybych to nenapsala já. 

Proč jste se zajímala o věci mezi „nebem a zemí“?

Bylo to v době, kdy jsem podnikala. Nejprve v cestovním ruchu, pak jsem si postavila cukrárnu a nakonec hospodu, která mně brala hodně životní energie a realita mě začala uzemňovat a stahovat ke dnu. Když jsem začala podnikat, byla jsem hodně naivní a vůbec jsem nevěděla, do čeho jdu. Bála jsem se, že skončím na dlažbě, protože jsem nestačila platit pohledávky. Tehdy jsem hledala pomocnou ruku, záchranný kruh a vydala se na duchovní cestu. Na ni se vydáváme v době, kdy je nám ouvej. Kdyby nám bylo dobře, tak se tudy v životě nevydáme. Začala jsem chodit na zmíněné přednášky.

Vesmírných sil jste se vždy na něco ptala, nebo jste jen zapisovala jejich sdělení?

Tenkrát jsem měla hospodu, tak jsem se dotazovala na výši cen za jídlo a pití, nebo jestli si mám do výčepu umístit kameru a podobně. Vesmír mi ale nedával vždy přímou odpověď. Dostávala jsem zprávy, jako například zeptej se svého srdce, to ti napoví. 

Prozradíte, kolik Vám bylo let?

Když jsem napsala první větu automatickým písmem tak mi bylo čtyřicet. 

Vzkazy k Vám chodí prostřednictvím slov, ne obrázků?

Jsou to slova, která skládám do vět. Sdělení využívám ve svých knihách, článcích a radách klientům. Když někdo chce, abych mu napsala věnování do mé knihy, kterou si koupí, tak vždy mě překvapí moudrost, kterou obsahuje. 

Dá se říci, že jste zprostředkovatelkou duchovních sfér?

Ano, dá. 

Co je podstatou Vašich rad lidem ve složitých životních situacích nebo těm, kteří se chtějí změnit?

Každý, kdo přijde do poradny, dostává, co si zaslouží. Například, když je někdo lenošný, tak jsem na něj přísnější. Když někdo má otevřené srdce, tak se mu dostane laskavějšího přístupu. I když bych chtěla být na dotyčného jiná, tak to nejde. Ke každému jsem upřímná a říkám mu rady na rovinu. Otevírám mu srdce, i když to třeba bolí, ale pomůže mu to. Kdybych k němu nebyla upřímná a mazala mu med kolem úst, tak by to bylo k ničemu. Když je srdce hodně zavřené, musí do něj přijít větší náraz, aby se otevřelo. 

Jaké máte ohlasy na svoji práci, myslím tím poradenství?

Některé klientky jsou až pobouřené tím, co jsem si dovolila jim všechno říct. Za několik let mi ale od nich přijdou děkovné dopisy, že jsem jim pomohla. Nebo poděkují osobně. 

Numerologie, jak ji neznáme, bylo tématem Vaší čtvrteční přednášky v Rodinném centru Maceška ve Znojmě. Jak ji představujete Vy?

Základům numerologie jsem se naučila v kurzu. Protože mě bavila, tak jsem ji rozšířila. Vydala jsem o tom i CD. Přibližuji numerologii pomocí hudby, barev a obrazů. Účastníci půldenního semináře čísla malují jako symboly a na základě toho si uvědomují svoji životní cestu a jak po ní mají jít.

Nakolik jsou rady skutečně Vaše a nakolik jsou poselstvím z duchovních sfér?

Je to půl na půl. Channelingová sdělení mi přichází velmi často, ale významnou roli hrají moje životní zkušenosti a praxe. Jejich spojením vnikne krásné a poučné pojednání.

A otázka na závěr. Co byste poradila lidem, kteří se o to vůbec nezajímají, ani o Boha a žijí si svůj obyčejný život, a možná je tento rozhovor ani nezaujme?

Měli bychom žít tak, aby nám bylo dobře, vážili si každého dne a byli vděční, že jej můžeme prožít. Čas je jen náš a co s ním uděláme, je naše věc. Pokud ho naplníme touhami, které závisí na někom druhém, tak živoříme, pokud jej naplníme cílem, který závisí na nás, tak máme radost, když se nám daří ho naplnit. Máme žít tak aby nám život chutnal.

Redaktorka: Jitka Mitysková

****************   

předchozí poselství          zpět          následující poselství