O chronické nemoci

Zdenka a Mimík Přepadne nás bolest v krku a my si říkáme: „To zvládnu.” A jdeme dál. Ale ta bolest v krku nás chtěla donutit zastavit se a přemýšlet o sobě. Co můžu změnit ve svém životě, aby mě nic nebolelo?  A na to potřebuji čas a klid. Proto se říká, že ticho a klid léčí. Pokud si nedopřeji strávit čas se sebou a ženu se dál životem, můj problém se stává chronickým a já se stále nevěnuji sobě ale druhým, až přijde čas, kdy mě má chronická nemohoucnost zastaví a já se musím učit dávat pozornost sobě.

Co pro sebe můžu udělat, když se mi problém pořád vrací, je stále častější a objevuje se ve zvýšené míře? Protože jsme problém zanedbali, je pro nás obtížnější se z něj dostat, stal se chronickým. Ale protože mě to už trápí moc, mám najednou chuť se pustit do práce, kterou jsem dříve odkládala. A tak začnu studovat vše, co by mi mohlo pomoci, hledat příčinu, abych neopakovala stejnou chybu a začnu si uvědomovat, jak je mé tělo pro mě důležité, abych mohla pracovat a dělat vše, co je mi milé.

A tak je to s každým problém, se kterým se v životě potýkáme.

A tak přetrvává chronická nemoc v jednom člověku, nebo v celé rodině či v celé společnosti. Ale stačí, když jeden se bude chtít uzdravit a může pomoci celé rodině i celé společnosti. Vše je totiž obsaženo ve všem a každý je součástí všeho.

**************** 

předchozí poselství          zpět          následující poselství