Rozdíl mezi dračí a vodní energií

sv. Jjiří - Plzeň-Doubravka Pokud dá člověk přednost své dračí energii, rozhodl se poprat se svými zápornými složkami osobnosti. Každý v sobě nosíme klad i zápor ve svých vlastnostech. ŽIvot je v podstatě jednoduchý a stačí ho vnímat pomocí symbolů. Ne náhodou se v pohádkách hovoří o boji proti devítihlavé či třináctihlavé sani (znamená to boj s našimi devíti či třinácti zápornými vlastnostmi). Boj s drakem, je bojem s naší nezkrocenou silou, která v syrovém stavu může působit jako pohroma, ovšem ve zkroceném stavu se chová jako síla, která tvoří s Vesmírem. Když v sobě utneme hlavu všem našim stínům, nebudou se v nás ozývat žádné strachy a my můžeme s láskou tvořit.

Naše dračí síla se nachází v oblasti našeho bříška, buď se dokážeme čelem postavit tváří v tvář různým zkouškám v životě, nebo se raději schoulíme do sebe, protože se bojíme utkat s drakem.

V pohádkách se hovoří o boji Jiříka s drakem a ne náhodou lidová pranostika praví: „Na Svatého Jiří vylézají z děr hadi, žáby, štíři.”

......................

Původní Plzeň byla vybudována na místě dnešního Starého Plzence. Denně tam v podhradí začínali svoji práci řemeslníci. Brzy se zjistilo, že stísněné podhradí nemůže stačit rozmachu řemeslné výroby, a proto lokátor krále Václava II. Jindřich, začal hledat nové místo. Nalezl místo na soutoku čtyř řek Úhlavy, Úslavy, Radbuzy a Mže a nazval je Novou Plzní. Lidé, kteří bydlí v oblasti vody, jsou většinou empatičtí. Dokáží se vcítit do problému druhého, ale nechtějí řešit své vlastní emoce, které mají v sobě potlačené. Když v sobě začne člověk řešit své emoce, dostaví se slzy jako prostředek k odstranění blokád. Tělo čistíme i pomocí potu a moči, kdy se z nás odplavují nezdravé částice. Pokud člověk správně pochopí tok svého života a nechce jít v proudu druhého, ale dovolí si plynout svým životem, může svým klidem léčit okolí. Správně zvolený životní tok působí jako balzám na duši a vše očišťuje, špatně zvolený životní tok působí jako soucítění s druhými, kdy neřeším sebe, ale je. Protože se nezaobírám vlastním plynutím, ale plynutím druhého, můžou přijít emoce, že ten druhý nechápe můj proud a chce jít jiným proudem. Pokud vytvářím svůj vlastní tok, všichni se spojíme v mohutné řece. Energie vody se nachází v naší druhé čakře, pod bříškem jako součást mezilidských vztahů.

O průběhu festivalu bylo natočené krátké video Stopy draka, které můžete shlédnout ZDE.

*** ***** ***

předchozí poselství          zpět          následující poselství