Myšlenky v 33. týdnu roku 2012

Egyptský kříž života - Ankh

Ankh Egyptský kříž života, který zasílám v příloze, vznikl zvláštním způsobem. Sedím večer na terase čajovny. Je teplý červencový den 2012. Kolem 21 hod. přijede auto a z něho vystoupí jeden muž, který ke mně chodil na meditace, se třemi dalšími muži. Jeden z těchto tří mužů se se mnou dá do řeči a vykládá mi o tom, že tvoří vitráže z drahokamů a polodrahokamů, které si dováží z celého světa. Umí pracovat se světlem, protože s ním pracoval i v minulých životech, kdy tvořil vitráže v katedrálách.

Naslouchám mu a pán řekne: „Ukáži vám obraz, který jsem právě dokončil. Obraz se jmenuje Tři králové a vydal se s námi na pouť. Sám si razí cestu. Neměli jsme v úmyslu se u vás zastavit, ale obraz nás nasměroval k vám.“ Kolem 23 hodiny pán z auta vyndá obraz Tří králů. Pokládáme ho na oltář v naší kapličce P. Marie. Muž začne zpívat chorál. Vše je zvláštní. Dále povídáme, až se domluvíme, že mi pán vytvoří pro Antické lázně, které rozšiřuji u nás v Plzni, obraz „Egyptský kříž života.“ Oba ho vidíme ve stejných barvách. S tímto ujednáním pán odjíždí. Při odjezdu si jeho kolega koupí u nás na čajovně z výprodeje knihu „Beseda bohů.“ Celý ten večer mi připadal jako beseda z jiného světa. Přijeli tři s obrazem „Tři králové“ a nakonec se domluvíme na kříži života.

Uteče pár dní a pán mi volá: „Začínám dnes tvořit Ankh – kříž života.“ Kalendář ukazuje 2. 8. 2012 úplněk. Vždy na úplněk se mi celý život dějí zvláštní věci mezi nebem a zemí. Dne 7. 8. odjíždím s kamarádkou na zámek Mostov. Jsem překvapená, že to místo znám a dokonce je tento zámek vzdálen jen 4 km od zámku Kamenný dvůr, kde mám své kořeny. O tomto píši v knize Minulé životy. První noc na zámku mám jednu vizi za druhou, děje se moc věcí. 8. 8. je velice silné datum, dvojitá karma. V tento den mi volá přítel, že pán přivezl obraz Ankh k nám na čajovnu.

Kamarádka mi shodou okolností ukazuje v počítači můj horoskop a vysvětluje: „Dnes se ti mění osobnost, něčeho se zbavuješ, mělo by se ti ulevit.“ 9. 8. přijedu domů a mé kroky vedou do ložnice, kde na mé posteli spočívá vykládaný obraz Ankh z drahých kamenů a polodrahokamů z Nubie, Mozambiku a Keňy, z míst odkud si už tehdy faraonové přiváželi drahé kameny. Lehnu si vedle něj, přijde i můj kocourek Mimíno a pozoruji kříž. Přijde tak silné vnitřní pnutí, že začnu plakat a pláču snad dvě hodiny. Cítím obrovskou úlevu, se kterou usínám. Od rána mě provázely silné vnitřní bolesti zad. Když se druhý den probudím, bolesti jsou pryč. Dva roky jsem měla problém s levou částí zad. Vesmír mě i upozorňoval, že tyto bolesti budou trvat pár let, a najednou jsou pryč. Volám tuto novinu pánovi, který kříž tvořil, a ptám se, zda měl nějaké vize, když kříž tvořil. Slyším: „Při tvorbě jsem byl jako v tranzu, jen vím, že jsem se ocitl ve střední nebo nové říši Egypta ve Svatyni Amónova chrámu a kříž jsem tvořil při nějakém prazvuku. Nějaká stará egyptská písmena.“

Tento kříž života jsem nechala vytvořit jako světlo, které bude umístěno ve stropě hlavního vchodu našich egyptských lázní. Dlouho jsem přemýšlela jaké světlo zde zvolit. Bodovky se mi do této předsíně dávat nechtělo, ale pak přišli tito tři muži a bylo vše jasné. Bude tam kříž života Ankh. Tento kříž života bude očišťovat prostor a zároveň léčit.

Je zajímavé, že přišel v době, kdy jsem i dotvořila karty Egyptský tarot lásky. A shodou okolností k nám dnes od souseda zavítala nová kočička, se kterou cítím, že se známe. Dala jsem jí jméno Mourek, i když je to kočička, a ona na to hned slyšela. V mé pracovně si počínala jako doma a z mé poličky, která má 100 políček, ve kterých mám různé šperky a kameny, si vytáhla skarabea, egyptský symbol štěstí. Skarabea můžete vidět v příloze Tutanchamon. Život není složitý, stačí si jen všímat maličkostí a ty se vám poskládají v celek.

Egyptský kříž života vám zasílám v příloze – zkuste si ho vytisknout a dát do své blízkosti.
Pokud se budete chtít podělit o své poznatky, napište mi.

Egyptský kříž života Ankh - symbol a atribut věčně žijících božstev. V hieroglyfickém písmu znamená život. V symbolice a víře starého Egypta měl přinášet dlouhověkost a věčné zdraví. Byl klíčem k otevření bran ráje a sjednocení s bohy - k věčnému životu v blaženosti. Navrací energetickou rovnováhu, uvolňuje z organismu všechny škodlivé vlivy, které vznikly nemocemi a únavou.

Ankh, označovaný jako klíč života, nilský kříž, symbol života, je zároveň egyptským hieroglyfem znamenající život, ale i narození, znovuzrození a oživení nebo nesmrtelnost. Je vykládán mnoha způsoby a také může být používán mnoha způsoby. Objevuje se velice často v egyptských malbách a reliéfech, je vyobrazován v pyramidách, na sarkofágu zemřelých, na holích kněží, v rukou bohů.

Každopádně je tento symbol nerozlučně spojen s magií používanou ve starověkém Egyptě a s mocí rozhodovat o procesech oživení, daru života, odejmutí života, reinkarnací, přechodů mezi životem v hmotném světě a astrální posmrtnou dimenzí.

Dá se říci, že Ankh představuje klíč k tvořivé síle, k životní síle, k plodivé síle. Klíč ke spojení elementů duchovních a hmotných, které zajišťují možnost zásahů do procesů koloběhu života a smrti, protože společně život vytvářejí.

Venuse Ankh představuje spojení mužského a ženského principu, ducha a hmoty, vesmíru a země, aktivního a pasivního principu, určitých živlů. Je symbolem oplodnění hmoty duchem. Nakonec se promítl i do znaku ženského pohlaví, symbolu feminismu, chemického označení mědi (původní Ankhy v Egyptě byly vyráběny ze zlata nebo z mědi), astronomické značky pro planetu Venuši a s ní spojenou římskou bohyni Venuši a řeckou bohyni Afroditu a je tím pádem používaný i v alchymii a astrologii, atd.

zpět