32. týden 2010

Zenadort

Tloustnete a nevíte čím to je?

Je to tím, že se nemáte ráda. Když se nemáte ráda odsuzujete na svém těle vše, a protože vaše buňky jsou živé a dle vašich příkazů se chovají, takže, když pronesete: "Jsem tlustá," znamená to, že buňky mají udělat vše pro to, abyste taková, jaká se vidíte, byla. Zároveň vypuzujete do svého těla nečistoty svými myšlenkami, které se usazují v těle a tělo špatně pracuje. Má problém vyplavovat z těla vaše nečisté myšlenky, a proto trpíte např. zácpou. Zároveň svoji potřebu lásky nahrazujete jídlem, takže jíte daleko více, než když pro sebe něco děláte. Nemáte se ráda a tak se stále otravujete myšlenkou, že vás nic nenaplňuje a nikdo vás nemá rád anebo vám nedává to, co potřebujete.Takže, když se nemáte ráda, vlastně si ubližujete a nemusí vám ubližovat nikdo jiný, jste to vy. A přitom stačí být jenom tvořivá, abych mohla být radostná. A z toho, že něco vytvořím něco dokážu, roste úcta k sobě a láska k sobě. Pak ji nemusíte hledat v druhých.

Když se nemáte ráda, znamená to, že neděláte to, co byste chtěla. Neříkáte tedy druhým své pocity, neumíte říci ne. Jste tedy k druhým neupřímná, to znamená nečistá a tato nečistota je ve vás, ve vašem těle. Dříve jsem si myslela, že jsem čistá k druhým a oni ke mě nečistí. Ale byl to můj omyl. Neuměla jsem jim říkat vše, co jsem jim potřebovala říci a pak mě tedy mohlo připadat, že druzí se ke mě chovají neupřímně a já k nim upřímně. Také jsem v té době se snažila zhubnout, držela jsem stále nějaké diety, ale nepomáhalo to, protože vždy zvítězila moje chuť k jídlu. Tehdy jsem se snažila mít okolo sebe mnoho přátel a nechtěla být sama a tak jsem vše udržovala okolo sebe i popřením své hodnoty. Dnes dokážu být sama, nemusím se tedy chovat k druhým tak jak oni chtějí, ale můžu se chovat upřímně a tím i přestala existovat moje chuť k jídlu. Najím se, jen když pocítím hlad, ale spíše více piji. Většinou hlad je žízeň. Ale nejsme zvyklí pít a tak nám připadá děsné vypít třeba 3 litry tekutiny denně. To se raději zaplácneme jídlem. Ale když tělo je převážně složeno z vody a my ucpeme průchod těla hutnou stravou, dáváme do stravy málo tekutin, nemůžeme dobře chodit na stolici. Tělo pracuje pomaleji, než když má dost tekutin a může tedy proces provést rychleji. Je dokonce dokázáno, že lidé, kteří začali více pít, přestali mít bolesti zad, kloubů atd. A když se málo hýbeme, naše tělo nemůže pracovat na vyprazdňování. Takže pohyb je zdravý, ať už pohyb fyzický či duševní. Když se rozhodnu ke změně, začínám se hýbat a tím pro sebe něco dělat ať fyzicky či duševně. Takže tělu prospívá jak fyzický pohyb tak duševní pohyb - změna myšlení. Obojí vede k lásce k sobě. Je dobré do svého života dávat změny, abychom byli tvořiví a zjistili, že můžeme měnit zavedené stereotypy. Nebáli se měnit cokoliv a tím se učili cítit, co skutečně chci.

Je to začarovaný kruh. Jak z toho ven? Jak se začít mít ráda? Voda je vodivá. Zkuste si udělat sklenici se srdíčky a do této sklenice si dávat vodu, kterou pak budete pít. Udělejte si kolečko z papíru, na které namalujete srdíčko a na toto srdíčko si pokládejte tekutiny, které budete pít. Nalijte si vodu z lahve, na které budou srdíčka do vany a vykoupejte se v srdíčkové vodě. Dejte si na krk srdíčko. Srdíčko v jakékoliv podobě vás bude učit vztahu k sobě, mít se ráda. Stačí kámen v podobě srdce, který naleznete na cestě a dáte si ho na svůj pracovní stůl. Často jsem na své cestě nacházela kameny v podobě srdce a mám je všechny u sebe v pracovně. Často jsem srdíčko upřednostňovala ve svém životě a to mě pomohlo, že dnes cítím srdcem a poslouchám ho, tudíž ho upřednostňuji.

ZenasrdceNacházejte na vaší cestě srdce   Zdenka Blechová

zpět