Poselství na 30. týden roku 2013

Učíme se pouštět emoce


Emoce Často se setkávám s tím, že nechceme jít do střetů, protože chceme mít klid.
Ale čím déle se budete vyhýbat střetům, tím více je pravděpodobné, že vás velké střety čekají. Je důležité se naučit pouštět emoce hned, nepřehlížet detaily, abychom mohli vše v klidu řešit, a ne až to v nás bouchne, protože je toho na nás už moc. Všechny duše se od sebe učí. Byli jsme zvyklí nechávat situace bez povšimnutí a čekali jsme, že se vyřeší samy. Mnoho životů jsme se učili mlčet pro klid v rodině, a abychom o ty druhé nepřišli, když jim řekneme to, co si myslíme.

V současné době máme problém s dětmi. Děti si na nás dovolují a my nevíme, jak k nim přistupovat. Jedna paní mi říká: „Stále se s dcerou hádáme. Ona na mě vyjede a já se s ní nechci hádat. Říkám jí: "Budeme počítat do pěti, než něco řekneme, jó? Anebo jedna z nás odejde.“ Na to jí její desetiletá dcera nepřistoupí, už v tomto věku ví, že přišla matce odkrýt její emoce, a protože se máma bojí jít do hloubky věcí, dcera musí neustále provokovat, dokud mámu nevzbudí z letargie. Dcera už dokáže být upřímná, na rozdíl od matky, které se její upřímnost nelíbí, protože sama si ji nedovolí.

Všichni jsme byli zvyklí mlčet a snažili jsme se k druhým chovat tak, jak jsme chtěli, aby se oni chovali k nám. Ale byly to jen naše představy, a proto se nám naše očekávání bortilo a my procházeli zklamáním: „To mám za svoji dobrotu, to jsem si nezasloužila, takto se ke mně chová za to, co pro ni dělám atd.“ V druhém stádiu, do kterého nyní jdeme, se učíme pouštět své emoce, aby v nás nezůstaly a nezpůsobovaly nám zdravotní problémy. Když nebudeme mít tělo zanesené nečistotou myšlenek, bude zdravé a vitální. Ale když se trápíme uvnitř sebe a nepouštíme trápení na povrch, zůstává v našem těle a otravuje naše buňky těla, které se stávají nemocnými.

Takže se učíme jít do střetů, ale mnohdy nám to nejde. Nevíme ještě, kde jsou ty hranice, kdy se ozvat a kdy ne. Ale jak na to jinak přijít, než praxí! A tak se nebojte jít do střetů s ostatními a vyříkat si své křivdy a ublížení. Přesně jak budete reagovat, tak bude reagovat okolí na vás, a vy dle reakce ostatních hned zjistíte, kdy jste jednali správně a kdy nesprávně. Všechny duše se nyní učí spolu komunikovat a zpočátku to moc nepůjde, bude to taková syrová komunikace, která se nám nebude líbit, ale čím více se budeme učit komunikaci, tím více si v ní budeme jistí, a tím lépe se budeme umět vyjádřit v tom, co chceme. Takže když jsme dlouho mlčeli, může se stát, že nyní v nás naše emoce začnou křičet, abychom se časem naučili vše druhým říci v klidu. Ve třetím stádiu už umíte přesně vyjádřit, co potřebujete a řeknete to třeba jednou větou, ale ta věta bude mít důraz, i když bude řečena v klidu. Už tam bude síla slova a ne omáčka, protože se nedokážu vyjádřit. A tak se nebojte učit komunikaci, ať se můžeme v lásce domluvit. Mnoho slov zůstává nevyřčeno a my se trápíme, že jsme nestihli ve svém životě vše říci, protože nám třeba ujel vlak. A tak říkejte vše, co cítíte, ať vám neujíždí vlaky.

Hlavně si uvědomujte, kde jste s kým rovnocenným partnerem. Většinou, když neumíme říkat partnerovi své emoce, zkoušíme to na šéfa, ale to je chybná cesta. Je zapotřebí si uvědomit, kdo mě živí. Žena, kterou živí manžel, také nebude umět manželovi říci věci na rovinu, protože se bude bát o životní jistotu. Svoboda tkví v samostatnosti, a tak se ji učte, ať můžete být svobodní ve svých pocitech, které pak můžete bez omezení říkat.


Srdceholubice Paradoxem doby je také to, že čím jsme blíž u sebe, tím dál od sebe jsou naše srdce. Čím méně jsme spolu, tím blíž můžou být naše srdce.

Čím více mluvíme, tím méně cítíme. Čím více cítíme, tím menší máme potřebu mluvit.


Penezenka Kdo prohlašuje, že nepotřebuje peníze, že nejsou důležité v životě a že je nepotřebuje, tak tento člověk ještě spoléhá na druhé, kteří budou mít peníze, a budou ho živit.

Člověk, který si váží peněz, které vydělá, a má plány a snaží si je uskutečnit, si už váží sebe a nespoléhá na druhé, že mu splní jeho sny, on už je odpovědný k sobě.

zpět