Postřehy z rozhovorů

Zdenka v pracovně Něco k zamyšlení z mých rozhovorů s druhými. Třeba tam naleznete něco pro sebe.

Ale člověk potřebuje mít někoho, komu bude věřit na celý život.

Ano, sobě může věřit celý život. Aby člověk mohl někomu věřit, musí se naučit věřit sám sobě. Když bude věřit sobě, bude odpovědný za své činy a nemusí se obávat zrady druhého. Pokud uvěří druhému, zradil už sám sebe a časem se diví, že ten druhý ho zklamal.

* * * * * 

Má to smysl tady trpět?

Nemusíš trpět, ale pokud žiješ pro druhé a máš představy o tom, jak by měli žít, pak trpíš. Když žiješ pro sebe a máš představu o tom, jak chceš žít, netrpíš. Člověk vždy trpí, když žije skrze druhé a zaobírá se tím, co mu nepatří. Starosti druhých nejsou jeho starostmi a zbytečně si jimi ničí život.

* * * * *

Květina Řekni mi něco hezkýho k svátku.

Přeji ti hodně zdraví. Když má člověk zdraví, má vše, protože ve svém těle má toho nejmoudřejšího rádce, přítele, partnera, dvojníka - své tělo člověk může pokládat za partnera duše. Tělo je chrám pro duši.

* * * * *

Můžu se probudit a mít radost?

Ano, záleží jak se stavím k tvořivosti. Pokud už tvořím, probouzím se s plány na dnešní den a těším se na vše, co budu konat. Pokud se probouzím s myšlenkou na někoho, nemusím mít radost, ale může to být starost, či nenávist, závist či jiné emoce.

* * * * *

Jak jsi to vše dokázala?

Silou vůle. Když má člověk cíl a trpělivě, cílevědomě, usilovně si jde za svým, dosáhne toho, co chce. Nesmí jít rychle, ale opravdu pomalu krůček po krůčku si může plnit své sny, má na to celý život.

* * * * *

Proč jsem ty děti měla, vždyť se trápím tím, jak žijí?

Vždyť jsi je chtěla mít.

Když mi to druhý dítě umřelo, tak to bylo asi varování.

Nebylo, vždyť jsi další dítě nemusela mít.

Muž mi nakonec řekl, že jsem si ho tím dítětem chtěla uvázat.

Což asi bude pravda.

* * * * * 

Všude je faleš a donášení.

To co vidíš okolo sebe, jsi vždy jen ty. Musíš změnit smýšlení o druhých a pak i toto zmizí z tvého vnímání.

* * * * * 

Hojnost Ty máš hodně peněz, tak k tobě můžou jen lidi, kteří peníze mají.

Kdybys měla víc peněz, co bys s nimi udělala?

Kdybych je měla, dávala bych je vnučce.

Takže bys stále žádné peníze neměla, protože bys stále dotovala druhé a nic si nedopřála pro sebe. Záleží na tom, kam chce člověk peníze vložit a jak s nimi chce naložit. V tom je nám dáno, zda peníze máme či nemáme.

* * * * * 

Dala jsem si inzerát na práci a přišly mi nabídky na děvku, ale měla bych hodně peněz!

Dle našeho podvědomí se nám vrací i nabídky práce. Nejraději bys měla chlapa, se kterým bys měla sex a on by tě živil. Kdo chce pracovat, vidí nabídky práce na každém rohu. Kdo to nemyslí vážně, stále říká, že práce není.

* * * * * * * * * *

A jedna matra pro všechny, která vám může změnit život

Jsem vděčná za vše, co žiji a netrápím se pro věci, které nemůžu mít a jsem vděčná za věci, které mám. Už se netrápím pro druhé, ale žiji svůj život už ne v závislosti na druhých, ale se svojí odpovědností k sobě a k druhým. Tím jsem si stále blíž s ostatními a máme k sobě stále více citů lásky. Mizí faleš z mého života a já si stále více dopřávám žít to, co mě baví a naplňuje.

###########################

předchozí poselství          zpět          následující poselství