Jak cítí srdce

Img_0262 Jeli jsme na muzikál do Prahy a při té příležitosti jsme se s partnerem zašli podívat na Karlův most. Už z dálky jsem slyšela tóny houslí, které hrály písničku od Abby. Zastavila jsem se a byla schopná tam stát tak dlouho, dokud bude seskupení hudebníků hrát. Čtyři studenti hráli na housle, violoncello a doprovodem byly bubny. Nečekala bych, že se na housle dají tak krásně zahrát melodie od Quenů, Jacksona a dalších. Bylo krásné počasí, které umocňovalo tento okamžik. Hudba nadchla i ostatní, kteří procházeli kolem a házeli mladým studentům peníze. Říkala jsem si, kolik úsilí je v tom, aby člověk dokázal tak krásně hrát. Zároveň jsem si vzpomněla na burzu, když stánkaři říkali: „Peníze jsou všude, jenom je umět sebrat.” Tito mladí lidé nezaháleli a dali dohromady skupinu, která si myslím na Karlově mostě, slušně vydělá. Měla jsem radost z jejich nápadu a z toho, že vlastně svým nápadem a přičiněním obohatí sebe i druhé. A tak je to se vším. Vždy se cení nápad, který se uvede k životu a pak z něj mají prospěch všichni. Jak burzovníci říkali: „Peníze jsou všude, jenom je umět sebrat.” A tak, kdo se činí má, kdo se nečiní, jen závidí a přitom má stejné možnosti. Už jsme museli jít. Ušla jsem kousek cesty a najednou říkám partnerovi: „Počkej tu na mně.” Pozorovala jsem své srdce a mé srdce mě vedlo zpět k hudebníkům, abych si koupila jejich CD. Dříve bych to neudělala, protože bych následovala rozum: „Vždyť těch CD máš hodně a stejně si to nebudeš pouštět.” Teď bych se cítila nespokojená, že jsem si nenaplnila srdce tím, co jsem cítila.

Hudba Nyní píši tyto řádky v autě a přitom poslouchám tóny houslí z CD a je nám oběma s partnerem krásně u srdce. Vyšší tóny se dotýkají duše, a tak se podívám na partnera a povídám: „Co tě dojalo?” A on mi odpoví: „Já pláču už co jsme vyjeli.” I jeho se hudba dotýká v srdci a čistí. Takže to co dělám vždy pro sebe, dělám nevědomky i pro toho druhého. Stačí jen následovat pocity srdce.

Večer jsme zhlédli muzikál, na který jsme se těšili a já zaznamenala, že byl sice hezký, ale nic mi nedal. Nedotkl se mého srdce. Byl tvořen někým z rozumu na zakázku. Ale odpolední čtvrthodinka s houslemi mi dala více než muzikál. Muzikanti hráli ze srdce a ne z rozumu. A tak poslouchejte své srdce a někdy málo vám dá daleko více než to, když budete poslouchat rozum.

****************  

předchozí poselství          zpět          následující poselství