Zamyšlení nad karmou

Bumerang Dnes, když jsem procházela městem, zahlédla jsem ženu s mužem na lavičce. Žena měla v ruce větší obnos peněz. Někdo by jí ty peníze mohl vytrhnout z ruky a utíkat s nimi pryč. Muž, který seděl se ženou na lavičce, by mohl rychle zareagovat a rozběhnout se za dotyčným. Pak by dotyčného mohl zbít, vzít si to, co ukradl ženě a třeba ještě něco navíc. A takto přesně funguje karma. Proto, kdo už zná vesmírné zákony, zbytečně je nepokouší a ví, že co je jeho, to si chrání a co není jeho, to mu nepatří. Tam i situace, které k němu budou přicházet, nebudou ovlivňovat negativně jeho život. Zbytečně se zlobíme na druhé, co nám dělají a třeba to samé děláme i my jim.

Auto Sama jsem si to jednou uvědomila při mé jízdě autem. Když jsem ještě neuměla předjíždět a učila se to, byla jsem z toho celá vyšinutá, a když jsem předjížděla na dálnici, rychle jsem předjela auto a pak se zařadila zpět do pruhu. Z rozrušení a strachu jsem přibrzdila, a tak ohrozila řidiče vozu, který jel za mnou. To mě ovšem tehdy nedošlo, byla jsem ráda, že jsem vůbec zvládla předjet. Až časem, když mi toto předvedl jiný řidič vůči mě, došlo mi, že takto jsem se dříve chovala já. Takže vždy dostáváme jen to, co zasejeme, abychom došli k uvědomění.

Když jsem jezdila autem s osudovým partnerem, kolikrát jsem si říkala, že jezdí jako prase. Což samozřejmě on neviděl, myslel si, že jezdí líp než ti ostatní. Často nadával v autě na druhé, že jezdí jak prasata a přitom vlastně nadával sobě. A tak pokud v autě nadáváte na druhé, zamyslete se nad vlastní jízdou, zda je v pořádku. Pokud jezdíte spořádaně, uvidíte ohleduplné řidiče a neuvidíte nic, na co byste se museli zlobit. Ale pokud jezdíte z jakéhokoliv důvodu nepřijatelně, vidíte i situace, které vás zlobí.

Součástí poselství na tento týden jsou odpovědi na zajímavé otázky, které najdete ZDE

****************  

předchozí poselství          zpět          následující poselství