O pracovních povinnostech

Krb Milí přátelé,

ozývám se vám po třech týdnech, takže se omlouvám těm, kteří čekali na poselství a nepřišlo. 

Stýskalo se vám po mě? Mě se po vás stýskalo, ale pracovní povinnosti mě vedly jiným směrem. O to více jsem si mohla uvědomit, jak by mi kontakt s vámi chyběl. Je dobré občas udělat nějakou změnu, aby člověk mohl cítit vděčnost za vše, co může tvořit. 

Připravovala jsem podklady pro řemeslníky na terasu a domeček pro děti. Stála jsem půl dne uprostřed prostoru pro terasu s krbem a snažila se navnímat co nejlepší řešení. Několikrát jsem změnila zadání, až jsem byla spokojená. Ze zmatku se vždy rodí řád. Není třeba zůstávat u jednoho řešení, když v sobě cítíte, že to ještě není ono. Je třeba hledat další řešení, i když to člověka hodně vyčerpává, protože musí hodně zabrat v myšlení, ale výsledek pak stojí za to. Pán, který mi zde pracuje, se mnou strávil jedno dopoledne, kdy jsme různě rozměřovali a řekl mi: „Víte, nebaví mě to, ale rád to s vámi tady vyměřuji, protože mám i já pak radost z toho, když se to povede.” Je krásné vnímat, že stále více lidí má radost ze své tvořivosti. 

Snad týden jsem nedělala nic jiného, než přemýšlela o svém záměru. Nakonec jsem se rozhodla pro terasu s pergolou a přikryji ji markýzou. Na pergole chci pěstovat víno, a to se ještě musím naučit. Stále mě život vyzývá k nové učební látce. Ale už se nad ní nehroutím, naopak, když jsem se naučila ji přijímat, začínám mít z každého nového učení radost. Už si totiž vážím toho, že pro sebe něco dělám, a to mi přináší velkou moudrost.

Duha nad čajovnou S jarním počasím jsem začala i sportovat a už se mi podařilo rozhýbat ztuhlé tělo po zimě. Je třeba se hýbat, protože jakýkoliv pohyb přináší vaší duši radost.

Napsala jsem také několik stránek o výletu na Svatou horu u Příbrami. V příštím poselství vám pošlu kousek textu. Celé povídání bude obsaženo v časopisu Mysteria tajemna č. 55, které vyjde 1. 6. Předplatné tohoto časopisu, který vydávám již 17 let, si můžete ještě objednat ZDE

****************

předchozí poselství          zpět          následující poselství