Ukázka z nové knihy BEZ POUT

První část ukázky z připravované knihy "Bez pout" naleznete ZDE

Druhá část ukázky z připravované knihy "Bez pout" naleznete ZDE

Třetí část ukázky z připravované knihy "Bez pout" naleznete ZDE

Čtvrtou část ukázky z připravované knihy "Bez pout" naleznte ZDE

Pátou část ukázky z připravované knihy "Bez pout" naleznte ZDE

Ukázka č. 6

Již v pondělí 7. 5. 2018 vyjde moje

nová kniha "BEZ POUT

ANEB JSTE PŘIPRAVENI NA STÁŘÍ A ODCHOD SVÝCH BLÍZKÝCH?"

Kniha vypráví o nejniternějších pocitech duše v době jejího odchodu ze života a o pocitech duše, která se loučí s milovanou bytostí. Umíte žít sami za sebe nebo jste příliš závislí na druhých? To můžete zjistit díky této knize. Kniha vám dá i návod na to, jak žít, abyste život mohli prožívat a ne přežívat.

Poslední ukázka z nové knihy

Je úterý a dnes mají mami spálit. Je zajímavé, že je krásné počasí, svítí sluníčko a my víme, že jde ke slunci, ke světlu. I ve středu, kdy dokončuji tento příběh svítí sluníčko a já vím, že je s láskou dokonáno. Díky tomu, že jsem rozpletla kódy rodu, nesoudím a začínám konečně žít lásku ze srdce. Vím, že jen naši předkové nám vložili chybné kódy pro lásku, a když pochopím, že není co soudit, že každý má svoji bolest, své trápení, své učení, mám větší pochopení pro vše okolo sebe a můžu s každým pobývat v lásce. Během týdne, co jsem pobývala s druhými, cítím větší sounáležitost. Zmizelo totiž poslední pouto, které mě vázalo k tradicím rodu.

****

Na Srí Lance jsme přijímali od svatých mužů požehnaní a vždy nám ovázali šňůrkou zápěstí. Dokonce jsme v Kandy s partnerem zavítali do jednoho chrámu, a tam se k nám přidal mnich, který nás zavedl do svatyně a dal nám požehnání, aniž bychom ho o to požádali. Pak nám ukázal knihu, kde byla jména různých lidí z různých kontinentů a u nich částka 4000 nebo 6000 Rs. Povídal: „Napište svá jména a k tomu připište 4000 Rs.” Už si nechci kupovat lásku ani požehnání a už se nebojím toho, že když nedám to, oč se po mě žádá, že se proviním, a tak jsem napsala naše jména a k tomu 200 Rs, které jsem i mnichovi předala. Viděla jsem jeho nelibost, ale vůbec mi to nevadilo. Zbavila jsem se strachu, že budu potrestána vyšší mocí, když si dovolím v chrámu odmítnout. 

Zrovna tak ve vztahu s druhým, že budu potrestána, když se nebudu chovat dle jeho představ.

****

Když maminka umřela, všechny tři šňůrky, které jsem dostala jako požehnání od svatých mužů na Srí Lance, jsem přestřihla. Správně se mají nechat na ruce dokud se nerozpadnou. Už nepotřebuji od nikoho požehnání proto, abych si mohla žít svůj život, už si ho umím prožívat.

Můžu žít pro sebe, pro druhé a pro vše okolo sebe nezištnou láskou. Vidím na každém kroku zázraky a přeji si, aby to tak bylo stále. A vím, že když se oddám s pokorou a smířením životu, bude tomu tak i nadále.

****

Po týdnu, co maminka umřela, jsem byla na masáži. Při masáži vypnu a jsem v meditaci. Najednou mi přichází slova: „Krása mládí je pomíjivá, na tu každý zapomene, ale krása nitra je stálá, tu si každý pamatuje. Není krásný člověk na pohled, ale krása člověka pochází z jeho moudrosti, která se skrývá v jeho nitru.”

Hned si vzpomenu na Ervína, bratra maminky, který se trápil tím, že už není tak hezký, jako dřív, že stárne. A na maminku, která chtěla být stále za modelku, stále se čančala a měla radost, že jí to sluší. Druhé naopak soudila: ten je tlustý, ten je hubený, tomu to sluší, tomu to nesluší atd.

        Člověk, 

  • když přijme sebe takového, jaký je, přijme i druhé takové, jací jsou.
  • když umí sobě dělat radost, rád udělá radost i druhým
  • když se má rád, miluje i druhé
  • když už se nesoudí za své chování, nesoudí ani druhé za jejich chování
  • když přijme své nedokonalosti, přijme i nedokonalosti ostatních
  • když se umí o sebe postarat, rád se stará o druhé
  • když nalezne svůj klid, nachází klid ve všem okolo sebe.

Takže nejdříve vše musíte nalézt v sobě, abyste to s láskou mohli žít s ostatními. Proto jsem musela sestoupit z obláčku na pevnou zem, abych se to naučila.

****************  

předchozí poselství          zpět          následující poselství