Poselství na 17. týden roku 2013

Pelhrimov_0008

Vše, čeho chceme dosáhnout, musí být podloženo naší pílí

Často se setkávám v poradně s názorem: „Nevěřím si, nedokážu to udělat tak dobře jako ostatní.“ Člověk, který toto říká, je slabý a nechce se mu sílit. Je jednodušší se vymlouvat a nechtít přiložit ruku k dílu. Ale bez práce nejsou koláče. Každý člověk, který něco dokázal, to dokázal svojí vytrvalostí a pílí. Nic vám nespadne z nebe do klína. Všichni se učíme úplně stejnou cestou. To znamená, že lidé, kteří dnes sedí v pozici ředitele podniku, si už prošli vaší cestu v minulých životech. Nestali se vůdčími osobami, aniž by pro to něco udělali. Je to jejich zásluhou z minulosti, že vytrvale chtěli něco dokázat a dosáhnout. V počátečním stádiu si také nevěřili, ale situace je možná donutily, anebo chtěli. Je jedno, jak se to stalo, ale je důležité, že šli vpřed, a proto dnes můžou řídit podnik. Obohatili se na své cestě informacemi a díky nim zesílili.

Ptám se dívky v poradně: „A když půjčíte kamarádce knihu, řeknete si o ni?“ Dívka odpovídá: „Jednou ano, ale podruhé už ne.“ Kdybych já takto postupovala na své cestě, neměla bych nic. Je zapotřebí mít neustále cíl a za ním si jít. V tomto případě je cílem vrácení knihy. Také jsem například v březnu dala pánovi zálohu na filtr do studny a musela ho mnohokrát urgovat. Ale kdybych tak neučinila, neměla bych filtr do dneška. Také zápasím se stavební firmou a projektantem ohledně projektu, ale kdybych se nesnažila o informace, neobstála bych.

Snažím se získávat informace a také si někdy připadám v situacích, které neznám a ještě neumím řešit, jako slon v porcelánu. Ale tím, že se snažím věci dovést do konce, získávám i v těchto oblastech přehled, a tím sílím a čím více sílím, tím větší radost mám ze sebe. A proto všichni se učíme být lepšími, ale abychom se mohli stát lepšími, je zapotřebí se nevymlouvat, ale dát do všeho úsilí a cílevědomost. Pokud se budete zdokonalovat v různých oblastech, můžete jednou stát také hodně vysoko. Jako pan Zeman, na kterého mi přišlo poselství, že je znalý. To, že dokáže s nadhledem ustát svoji pozici, za to vděčí mnoha svým minulým životům, kdy se učil zacházet s různými situacemi, které mu již dnes nedělají potíže. A proto se nevymlouvejme na svoji neschopnost, ale dejme své schopnosti do života, protože všichni máme stejné možnosti.

zpět