Detaily patří k životu

Budoucnost Jak já nenáviděla řád a zvláště řešit detaily a jak dnes mám ráda řád a řeším detaily. Díky tomu je můj život veselejší a jednodušší. Každý detail, který neřešíte se k vám časem vrátí v podobě daleko většího problému. Byli jsme zvyklí říkat: „To je dobrý.” Ale co je dobrý, to, že jsem líná udělat pro to více, nebo že se bojím následků toho, kdyby to nebylo dobrý? Ve všem, aby to bylo dobrý, bude moje práce a úsilí, a to mě stojí za to, odhodit moji pohodlnost a něco pro to udělat. Ale my se raději smíříme s tím, že je to dobrý, aby nás časem mrzelo, že jsme pro to neudělali něco více, aby to bylo dobrý.


Když jsem na sobě začala pracovat, slyšela jsem informaci: „Vy nemáte ráda řád.” Ano, neměla jsem ráda řád. Proč chodit na zelenou, když nic nejede a já můžu přejít i na červenou. A tak jsem i žila. Řád mě nebavil a pokud po mě někde chtěli řád, bouřila jsem se. Ale všichni jdeme do řádu a asi se nám tato informace nelíbí, protože ho neumíme žít. Ale když se naučíme žít v řádu, zjistíme, že je život jednodušší a jasnější.


Ostrov20170208_0012 Zrovna tak řešení detailů nám usnadňuje žití. Měla jsem přednášku na výstavě „Miluj svůj život” v Praze. Po přednášce jsem si dala kafíčko a pozorovala ostatní stánkaře. Najednou za mnou přišla jedna paní a povídá mi: „Vytáhněte si kartu.” Vytáhla jsem si kartu „detaily.” Paní mi ji nechala a odešla si sednout do svého stánku. Tato karta změnila celý můj život. Uvědomila jsem si, jak je vše krásně ve Vesmíru načasované a že se právě učím v životě řešit detaily. Když mi partner dělal letáček, už jsem ho opravovala v detailech a teprve, když se mi to líbilo, tak jsem letáček schválila. Dříve jsem si řekla: „To je dobrý.” A najednou to nešlo, říci „to je dobrý,” to bych nebyla spokojená, muselo to být dobrý. Jak mi Vesmír poslal informaci skrze tuto paní, abych si uvědomila, že řešení detailů v mém životě je důležité a o tom je právě nyní moje cesta. 


Všichni jsme zaměstnanci Vesmíru, a tak dostáváme různá vnuknutí, která nám ukazují naší cestu. Někdo se jimi nezabývá, jinému, který se jimi zabývá, pomáhají. Ta karta se mi hluboko vtiskla do srdce. Šla jsem paní kartu vrátit, ale ona mi povídá: „Nechte si ji.” Byla jsem překvapená, vždyť jí v kartách tato karta bude chybět. Ale kartu jsem si tedy ponechala a nosila u sebe v kabelce. Často jsem na ni narazila, když jsem něco v kabelce hledala a stále více si vštěpovala do hlavy „detaily.” Fungovalo to jako mantra, čím více žijete nějakou informací, tím více pracuje ve váš prospěch či neprospěch. Záleží na tom, jakou informaci si dáváte do myšlení. Já díky detailům jsem začala řešit detaily. Bylo to pro mě obtížně, protože musíte daleko více zabrat, aby vše bylo dokonalé. Mnohdy chceme mít okolo sebe dokonalý svět a sami se dokonale nechováme. A tak jen soudíme a odsuzujeme a nic pro to neděláme sami.


Pokračování příště - ZDE

****************

předchozí poselství          zpět          následující poselství