Odpovědi na vaše otázky č. 63

Obnovuji poradnu pro vaše otázky. Chci vás však požádat, abyste posílali otázky logické, které budou prospěšné všem. Pokud byste chtěli rozebírat svůj problém do hloubky, pak je zapotřebí se objednat do poradny.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 Vloženo 12. 6. 2018

Piestany-001 Během jednoho měsíce se stala nejdříve situace, kdy se dcera nemohla dovolat ze svého mobilu a jakmile to poté šlo, měla na displeji datum 2.1.1970. Až na několikátý pokus se mi podařil mobil nastavit na aktuální datum. Pak začaly starožitné hodiny nesprávně odbíjet (např. bylo devět hodin a hodiny bily pouze třikrát) a o několik dnů poté budík mé dcery začal zvonit kolem půl jedenácté v noci, přestože byl nastaven na sedmou hodinu ranní.

ano

Tato žena se učí rozpoznávat realitu a iluze, učí se uchytit vše pod svojí kontrolu a nenechat to na kontrole druhých.

* * * *

Po úrazu páteře v roce 2009 mám v páteři voperované šrouby natrvalo. Asi před rokem se mi kolem páteře v místě šroubů začaly v podkoží dělat hnisavé abscesy, které se postupně zvětšovaly až tak, že mám teď na zádech otevřenou ránu a drén, aby hnis mohl z těla odtékat pryč. Lékař uvažuje o vyndání šroubů, které pravděpodobně záněty způsobují. Na jednu stranu jsem ráda, na druhou stranu mám z operace pochopitelně strach. Co mi má tato celá situace říct?

ano

Jejím problém je spjat s jejím přezíráním ostatních. Stále si myslí, že druzí můžou za její bolesti. Má se naučit neptat se druhých, zda jsou šťastni, ale starat se o své štěstí v sobě. Pokud ho stále bude hledat v druhých, její zranění ji bude stále pronásledovat. Je třeba mít stálý směr a nepolevovat. Její bolest odezní, pokud se postará o klidný a spokojený domov v sobě a bude si ho vážit. Stále si více váží druhých než sebe.

Nebála bych se operace, myslím, že pomůže v klidném životě si nastolit správný směr bez podpůrných šroubů. (Zdenka)

* * * *

V poslední době nemám potřebu komunikovat s okolím, především se to týká kolegyň v práci. Cítím se dobře, když jsem sama se sebou a nemusím se neustále zaplétat do rozhovorů, které mě akorát zdržují od práce. Mám ale dojem, že moje okolí to vnímá tak, že se s nimi nechci bavit a myslí si, že jsem asi nějaká divná. Já se sice cítím spokojená sama se sebou, nicméně vnímám kolem sebe jakési „napětí," kterého se neumím zbavit a moje nervozita se potom odráží v kvalitě mé práce. Mám se naučit být sama sebou a nevšímat si reakcí druhých nebo je problém ve mně?

ano

Ona by ráda byla sama sebou, ale ještě jí to nejde. Chtěla by větší kontakt s okolím, ale cítí, že cesta, kterou se vydala, jí brání v cestě dosavadní. Musí se trpělivě učit kontaktu se sebou a pak jí nebude vadit kontakt s okolím.

* * * *

Dnes ráno jsem vlastní neopatrností rozbila zrcadlo, které jsem před několika lety koupila v Londýně. Chtěla bych se zeptat, zdali to má či může mít nějakou souvislost s něčím? Například ztráta naušnice, opouštímě staré zvyky, apod.

ano

Tato žena se příliš váže na druhé a pak se snaží jim zalíbit. Zrcadlo značí, už se nemusím líbit druhým, stačí, když se budu líbit sobě.

****  **********  **** 

předcházející otázky          zpět          následující otázky