Odpovědi na vaše otázky č. 61

Přidáno 24. 2. 2017

ZdenkaZ čeho vzniká nespavost?

ano

Každý člověk potřebuje spát určitou dobu denně a je to v závislosti na tom, co dělá. Člověk, který pracuje hodně rozumem, potřebuje spát více než člověk, který pracuje s druhými a cítí se s nimi dobře. Jednou větou, člověk pracující potřebuje více spánku, než člověk nepracující. Práce dává člověku únavu a pod její tíhou člověk dobře usne. Horší to je, když člověk nerespektuje své tělo a snaží se přepracovat. Pak nelze usnout, neboť tělo se nastartovalo na režim pohotovosti. Je třeba poslouchat své tělo a dávat mu přiměřenou dávku spánku, aby se mohlo zregenerovat.

Pokud člověk nespí, protože má starosti, je zapotřebí starosti vyřešit, aby se tělo mohlo zklidnit a usnout.

Většina problémů s nespavostí souvisí také se strachem z něčeho nebo o někoho. Je třeba se dávat sobě a ne druhým. Skrze druhé nelze žít, tam se vždy vyskytnou problémy v životosprávě. (Zdenka)

* * *

O smrti a umírání Mám na Vás malú zvedavú otázku.

Čítala som, že keď človek zomiera, zomiera s ním aj jeho ego. Medium, jasnovidec alebo ten, čo jasno počuje, sa pýta konkrétnej dušičky, niečo, ako odpovedajú, keď myseľ,ego už neni. 

ano

Ona myslí skon člověka, kdy se duše odpoutává od těla. Je třeba se zamyslet nad tím, proč rozlišuje ego a mysl. Vždyť je to jedno a duše je jen čistá energie, která stoupá do Vesmíru, aby nabrala další síly pro další sebezdokonalování. 

* * *

Mám přítele 2 roky, moc se milujeme, ale poslední dobou se  občas chová malicherně, netolerantně a mluví občas i  vulgárně. Vždy mu řeknu, že mi to vadí, ale jeho ochota přede mnou mluvit slušně, je vždy jen přechodná.... nejsem ochotná to tolerovat, ale ukazovat mu, že také dokážu prudit a být útočná mi nesedí. Připadá mi to nedůstojné a malé, i když to také dokážu ,,ho srovnat", ale netěší mě to, muset se takhle chovat, abych si udržela vztah....mám pocit, že chci hodného, tolerantního muže a ne prudiče.

Tento muž se jen začal po dvou letech vztahu chovat normálně. Přestal dělat prince a převzal roli přirozenosti, což se princezně nelíbí. Každá žena by chtěla mít prince napořád, ale každá se bude muset po dvou letech vztahu smířit s tím, že se z prince stane partner.

Tento partner ji má stále rád, jen už přestal hrát romantiku a začal se chovat normálně. V tomto případě se pak žena začíná chovat malicherně, protože touží po romantice a připadá jí, že jí partner již nedává tolik přízně, jak dříve. Začne jí to vadit a začne se chovat netolerantně. Když stále prudí, začne být partner nevrlý a přihodí i pár vulgárních slov. Je zapotřebí, aby se žena vedle muže začala chovat po dvou letech jako kamarádka a ne jako princezna, pak ji bude brát i partner.

Musíme se naučit jít ve vztahu vedle sebe a ne spolu. Každý vztah se vyvíjí stejně. Do půl roku je to romantika, pak se poznáváme do dvou let a od dvou let se učíme spolu žít. Pokud toužím po stálé romantice, musím po půl roce vždy hledat nového prince. Problematiku partnerských vztahů řeším

Kdy už přijde partner v knize "Já + Ty - trilogie,"
nebo v knize "Co očekává žena od muže a muž od ženy"
nebo v knize "Partnerské vztahy v dnešní době aneb jak spolu žít."
Hodně pomohla i kniha "Osudový partner"
či "Duchovní partner."


Ohlasy na tyto knihy si můžete přečíst ZDE

Věřím, že i vám knihy můžou pomoci nalézt klidný a pohodový vztah. Mnoho žen mi napsalo: „Kdybych to věděla dříve, určitě by mi to zachránilo vztah.”

****  **********  ****

Přidáno 3. 3. 2017

Spánek Dobrý večer paní Zdenko,

reaguji na otázku nespavosti. Pracuji v Casinu jako pokladní, takže na denní i noční směny. Přes noc spím v podstatě normálně, ale chci se zeptat, proč nemůžu spát po nočních směnách. Když ráno zalehnu, usnu v minutě, ale za 2 hodiny jsem vzhůru a už neusnu.

Je to pro mně hrozně náročné v tom, že jdu pak večer na další noční a jsem totálně vyřízená. Jednou za měsíc mám i maraton 3 nočních po sobě, a tím jak nemůžu spát, spím dohromady za 3 dny jen 6 hodin. Prosím o radu, co s tím. Děkuji.

Každý organismus je nastaven na to, že v noci se má spát a přes den bdít. Takže každý člověk, který pracuje po nocích má tyto problémy a zvláště, když není organismus v harmonii, něco ho štve, nad něčím přemýšlí, o to hůře usíná. Chápu, že noční jsou dobře placené a dnes patří k životu, ale každému škodí vyrovnávání denních a nočních směn. I já potřebuji spát cca 7 hodin denně, a když občas dva dny po sobě to přeženu a spím málo, cítím, že když jdu spát, tělo se třese. To je příznak přetažení, zde je zapotřebí se mít na pozoru a dávku, která tělu chybí ve spánku, dodat. Vše se musí vyvažovat. Když se přepracuji, musím zase zahájit odpočinek, aby se vše dostalo do rovnováhy. Lidé, kteří pracují v hospodě se většinou zklidňují před spánkem pivem nebo alkoholem. V přiměřené míře nevadí, zklidňuje. Dobře pomáhá pro zklidnění a navození spánku teplé mléko s medem. (Zdenka)

* * *

Dnes se mi podařilo rozbít již čtvrtou skleničku v kuchyni během dvou měsíců. To se mi nikdy nestalo. Co mi chce Vesmír naznačit?

Ano
Ona má problém se svým přítelem, a proto se nedokáže soustředit na práci.

* * *

Dvě srdce Dobrý den, mohu se Vás zeptat? Když si k vám sedne téměř neznámý člověk a srdce začne poskakovat, zvýší se tepová frekvence a já nevím co ještě, je to záležitost ryze "chemie" nebo tam došlo k "propojení" aury a má to i nějaký hlubší smysl... například reakce duše?

ano
Ona cítila závan něčeho, co jí dělalo dobře. Ten člověk jí oslovil nejen svojí aurou, ale i svojí duší.

* * *

Paní Blechová,
prosím jaká je odpověd chanellingem proč jsem nenašla ještě spolehlivý vztah pro sebe ?

ano
Ona stále tápe ve vztazích, protože nehledá sebe, ale partnera, až nalezne sebe a svůj život a nebude chtít žít to, co naplánuje on, najde spokojenost ve vztahu.

* * *

Asi před 8 měsíci odešel přítel za jinou ženou s tím, že jsme žili jako sestra a bratr (oběma nám je 52 let). Vztah trval 7 let a já jsem to brala tak, že je důležitá harmonie a klid, ale muži to asi mají jinak????

Záleží na tom, jak jste se chovala. Ve vztahu nemůže být jen klid a harmonie, je třeba se naučit i ozvat, možná proto vám odešel. Zkuste si přečíst některé mé knihy, třeba vám napoví, co je třeba poopravit ve vašem vnímání vztahu. (Zdenka)

* * *

VesmírVidel som prednasku na youtube, je fajn, co ste tam povedala, snad mi to pomoze. Doteraz som hladal Boha tak technicky, ze som sa dostal do problemov sam so sebou a myslim, ze mi pomaha pocut to, co ste tam vraveli. Tiez pomahaju aj rozhovory s Bohem. Dufam, ze mi Boh odpusti, aky sem byl.

Nemusíte si v sobě nést žádný pocit viny. Bůh nás nesoudí, to jen my sami sebe soudíme a odsuzujeme, ale vždy jednáme jen tak, jak nejlépe umíme. Teprve časem, když pochopíme, můžeme jednat jinak. (Zdenka)

* * *

Od mládí mám zálibu v dámském prádle. Obsahem mých snů a fantazií je mít ženskou postavu s obrovským poprsím, ale přitom zůstat mužem. Proto si často oblékám a vycpávám podprsenky větších velikostí a vycházím v tomto i ven maskován volnějším oblečením. Na ulici i ve společnosti pohledem "svlékám" ženy a hodnotím velikost jejich poprsí a kvalitu podprsenky. Toto má dopad i v intimním životě, kdy mám malý zájem a dokonce i nechuť k sexu se svou manželkou, kterou mám moc rád. Ta o mé zálibě ví, ale je jí odporná, proto se oblékám a vycházím tajně, aby o tom nevěděla. Nicméně bych jí rád poskytl prožitek z kvalitního milování. Stydím se za to a rád bych to změnil, ale je to jako posedlost.

Můžete mi prosím říci, co z duchovního hlediska mám pochopit, nebo jak změnit svůj náhled či chování?

ano
Jeho úloha muže byla narušena v minulosti tím, že se musel vydávat i za ženu, aby nepřišel k úhoně. Nechtělo se mu tehdy na vojnu a jeho matka ho oblékla za ženu a dala mu za vyučenou v tom, že musí být žena a že se nesmí ukazovat jako muž. Tím narušila jeho roli muže a on se od té doby občas cítí mužem, ale když je zaskočen a jde mu o krk, začíná být ženou. Když odbourá strach ze situací, které ho tíží, zvykne si opět na roli muže.

Každý si v sobě něco nosíme z minulosti a není třeba se za to stydět, ale když se dozvíme pravdu, mnohdy problém pomalu mizí. Více si můžete přečíst v mé knize „Minulé životy.” (Zdenka)

****  **********  ****

předcházející otázky          zpět          následující otázky