Poradny - stránka 3

Dobrý den, paní Blechová. Moc Vás zdravím a prosím o radu pro moji maminu ohledně jejího zdravotního stavu a ohledně jejího podnikání.

Má u nás na vesnici malý krámek s potravinami a pár drogerie a pár dárků. Od té doby, co otevřeli potraviny Vietnamci, tak je to s tržbou čím dál horší. Teď už ho dotuje svým důchodem, tak mi napadlo, jestli se můžete zeptat, jestli to má ještě nějakou naději na zlepšení, protože zavírat se jí to nechce. Je tam strašně ráda, takže když zavře, tak to určitě bude mít dopad i na její zdraví. Teď momentálně nemůže na nohy. Bolí už ji obě kolena.

Doktor řekl, že tam má Artrózu a dal jí jen oblbováky na bolest, po kterých natéká a spí, a řekla, že je jíst nebude. Ale bolet jí to bolí, takže tahá nohu za sebou. Takže když jí něco poradíte, co jí vzkazuje Vesmír. Děkuji moc a hezké léto vám přeji.

Podpis

Odpověď

Chtělo by to zjistit, v čem jsou Vietnamci lepší než ona. I podnikání je jen boj o to, kdo je podnikavější. Pokud mají otevřeno delší dobu než maminka, anebo mají lepší sortiment, nemůže jim konkurovat. Je třeba vždy v podnikání přijít s novými nápady pro oživení činnosti. A také je třeba, aby se maminka začala starat o sebe a něco pro sebe dělat. Mě, když začne bolet noha, hledám pomoc v různých cvicích, masážích, atd.

Snad vám to pomůže najít cestu z vaší situace Zdenka

Děkuji moc. Mluvíte mi z duše. Tohle jí říkám pořád, že musíme přijít s něčím novým, ale nechce to slyšet a jen nadává a skuhrá. A s nemocemi je to stejné. Taky proti nim nebojuje. Jen nadává a trpí. Mějte se hezky. Zdraví Podpis

** ** ** ** **

Dobrý den paní Blechová,

Mám jednu otázku:

Stále nemůžu najít práci v Anglii. Jsem tu kvůli jazyku. Mám pocit, že jsem vyzkoušel všechny možnosti a vzal bych jakoukoli práci. Přesto někde dělám chybu a nemůžu na ni přijít.

Můžete mi poradit?

Děkuji Vám za odpověď Podpis

Odpověď

P…, vždyť jste si odpověděl sám, jsem tu kvůli jazyku, tudíž ne kvůli práci. Zkuste si tam dát, jsem tu kvůli práci.

Dobrý den Zdenko,

Už vím, jak některé věci fungují, ale přes to překvapen.

Svůj dotaz jsem napsal ve středu, ve čtvrtek jsem dostal od vás odpověď, začal jsem přemýšlet jinak a v pátek jsem dostal dvě telefonické nabídky práce, jednu jsem si vybral a druhou musel odmítnout.

Najednou se to zdá všechno snadné.

Ještě jednou díky Podpis

** ** ** ** ** ** ** 

Dobrý den, paní Zdenko,

právě jsem zjistila z Vašeho emailu, že jste 23. 09. 2012 ve Vsetíně. Je to město, ve kterém bydlím. Velmi mě mrzí, že v tuto dobu budu na dovolené, pro kterou jsem se rozhodla, jak jsem se již včera při našem rozhovoru zmínila. Mohu Vás poprosit, zda byste mně mohla poslat datum Vaší další návštěvy ve Vsetíně? Určitě bych přišla. Nejen ze zvědavosti, jestli jste opravdu přísná, ale proto, že jste mi otevřela oči. A že jsem již byla u spousty astrologů a nikomu se to nepovedlo! Přeji Vám krásný den.

Podpis

** ** ** ** ** ** ** **

 

Přidáno 27. 11. 2013

 

Milá paní Blechová,

 

mám pocit, že tento týden žiju jako „jiný člověk“. Děkuji Vám za poznání – cítit, vnímat a hlavně žít svoje pocity a jednat v souladu sama se sebou. Na semináři mi to bytostně docvaklo – cítím velkou změnu. Dřív jsem měla po nějaké situaci „blbej pocit“ a třeba jsem nevěděla proč – nyní už cítím a většinou vím proč. Třeba ještě nedokážu se zachovat a jednat podle sebe, ale už tam mám jasno a vím, že se příště pokusím být víc svá a udělat to s odvahou jinak. Dřív jsem to ani neviděla a ani bych se neodvážila.

 

Děkuji, že jsem s Vámi mohla být, mám Vás ráda a vážím si Vás. Vím, že jsme se neviděly naposledy a těším se další setkání s Vámi.

 

*** ***** ***

 

zpět