Poradna - stránka 2

Ahoj Zdeni,

nedá mi to a musím ti napsat. Nevím, co se při mé čtvrteční návštěvě u tebe stalo.  Nic jsem tam neřešila, ani nemám pocit, že by mi něco došlo, ale NĚCO se stalo. Z toho pracovního záběru, ze všech problémů jsem byla už celý prosinec strašně unavená, podrážděná, bez energie. Takhle jsem přijela i k tobě. Domů jsem odjížděla naprosto pročištěná, propláchnutá, taková pevná, vyrovnaná, spokojená. A to mi teď pořád drží. Mám pořád stejný pracovní zápřah, ale dívám se na to s nadhledem, energií a dobrou náladou. Nerozumím tomu, ale nepřestávám „chlapcům“ tam nahoře děkovat.

Tak a teď poděkuji i tobě a tvému domu, protože něco se stalo a je to fantastické.

* * * * * *

Má milovaná Zdeničko,

světlo mého bytí. Světlo naděje a lásky. Mám Vás tolik ráda…

Stejně tolik Vám přeju šťastných hvězd, aby Vám padaly každou noc do vlasů… Nekonečnost moře lásky, které přechází do ještě větší nekonečnosti Vesmíru klidu a míru… Řeku slz, která Vám přinese hlubší a hlubší pochopení a zároveň tišší a tišší nitro… Horkost slunce, které ohřeje i nejledovější vzpomínky a rozpustí studený Strach, který by se chtěl vetřít do Vašeho pokoje… Souznění s Lunou, která odhalí dávná tajemství…

Ať Vaše tělo – chrám Vaší duše, je nadále silné a krásné jako doposud…

Přeji Vám odvahu a sílu moudrých Indiánů… A svobodu orla….

Vaše Podpis

P. S. Měla jsem takovou radost, když jsem slyšela Váš hlas v telefonu. Když jsme domluvily, začalo mě bolet srdce a nepřestalo celé odpoledne. I teď mam v očích slzy…

Často si s Vámi povídám…

Krásný křest knihy. Třeba bude křtem do Vaší další etapy života…

** ** ** ** ** **

Dobrý den paní Blechová,

nevím co se to děje, ale můj život se mění, hlavně mé okolí. Mám najednou pocit, že nikam nepatřím, už to není o uzavřeném přátelství, ale širokém okruhu lidí, kdy s jedním jdu na kafe, s druhým tancovat atd. Je to tím, že i když jsem po rozchodu bez partnera, najednou vím, že to zvládnu, že jsem zdravá a mám práci, nemám se čeho bát. Sice je mi ještě někdy smutno, ale v koutku duše vím, že mě někde můj partner čeká, znamená to, že už cítím a jdu tou správnou cestou? Okolí mi radí, jsi mladá, nebuď sama, zkus seznamku, ale já se na to necítím a přijde mi to nepřirozené. Děkuji a přeji hezký den.

** ** ** ** **

Dobrý deň, paní Blechová,

Ďakujem za naše stretnutie na Inchebe.

Včera som si hneď po ňom zabudovala  pozorovateľa mojich reakcii, mojich slov a je to škola. Skúšky prichádzajú rýchle, reakcie na slova iných,  definovanie si sama pre seba ako sa cítim v akej situácii,  no pomohlo mi to, že si začínam uvedomovať ako reagujem, čo hovorím.  Je to moc fajn a teším sa zo seba, že som spravila opäť krok vpred.

Majte zatiaľ pekne jesenne dni, Podpis

** ** ** ** ** **

Dobrý den paní Blechová,

chtěla jsem Vám touto cestou strašně moc poděkovat. Po našem rozhovoru (17. 7.) jsem si ještě ten den zašla do kadeřnictví a na kosmetiku, Vaší mantru dodržuju a věřím jí. Také ji občas čtu víckrát, aby mi pomohla dřív :-), já tomu prostě věřím a nezáleží na tom, jestli mi dřív pomůže. Věřím sobě. Dne 6. 7. a 22. 7. jsem zaslala dohromady 20 životopisů, byla na 3 pohovorech a dnes mě zvali na další. Ale ten třetí včerejší vyšel – od pondělí nastupuji jako účetní v Praze. Vím, že to nebude práce v takovém rozsahu jako tato, ale já jsem strašně ráda, že ji mám, že mám zázemí a můžu se dál rozvíjet. Je tam možnost postoupit dál a já věřím, že to dokážu! Taky si chci udělat VŠ. Strašně moc Vám děkuju, hrozně moc jste mi pomohla! Začala jsem si věřit a přišla jsem na to, co chci! Přítele jsem nechala dýchat a snažím se starat o sebe a nebýt zvědavá, co dělá on, nebo dělají a mají ostatní – vždycky, když začínám takhle špatně myslet, jdu něco dělat a přejde to. Věřím tomu, že po čase už mě to nebude ani napadat. Začínám být šťastná sama se sebou. Nejšťastnější sem, když se jdu sama projít do přírody. Ještě jednou strašně moc děkuju! Věřím, že dokážu to, co chci (jako např. najít si práci, začít studovat atd.). Teď vím, že když jsem tenkrát byla v trafice a objevila knížku „Nemoci pocházejí z emocí“, a tak se o Vás prvně dozvěděla, nebyla to náhoda. MOC DĚKUJU!! A těším se, až budu číst další Vaše knížky!

Odpověď:

Milá P…, i já mám radost z vašeho pozitivního naladění, ale pozor, ať vám vydrží. Vždy, když přijde nechuť nebo nostalgie, jděte dál a ono to bude zase lepší. A těch okamžiků přijde ještě dost, ale jsou to jen zkoušky, jak se s tím vypořádáte, aby vám mohlo být stále lépe.

** ** ** ** **

Dobrý den paní Blechová,

dne 26. 3. 2012 jsem u Vás byla na konzultaci kvůli stavům úzkosti. "Předepsala" jste mi mantru na 3 měsíce a ukázala jiný úhel pohledu na můj problém. Koupila jsem si také Vaše karty a další knihy. Práce s kartami mě moc baví a knihy dávají odpovědi na různé mé otázky, v něčem mění směr mého uvažování, v něčem cítím velký soulad s mými pocity a z některých myšlenek se ve mně rodí další otázky :-). Myslím si, že nejsem typ člověka, který se snadno nadchne nebo vyhledává vzory či idoly, jsem spíše skeptická a samostatná, ale Vaše práce a poslání na mě velmi zapůsobily. Doporučila jsem Vás svým kamarádkám a již mám také od nich kladné odezvy, nebo spíš ony samy projevují zájem, když jim cituji Vaše názory a myšlenky z knih, vezmu je k Vám do čajovny atp.

Konzultace, karty, knihy, atmosféra, kterou navozujete, mi hodně pomohly a stále pomáhají s hledáním správné cesty, ale cítím, že bych s Vámi ještě chtěla probrat vztahy, kterých jsme se také trošku při poslední návštěvě dotkly. Píšu v předstihu, na konci tohoto měsíce uplynou 3 měsíce od předchozí konzultace, tak nechám nejprve doznít a vstřebat všechny dosavadní změny…

 ** ** ** ** ** **

Dobrý večer paní Zdeničko. Moc prosím o rozluštění mého problému.

Přítel má osmiletého syna, kterého má u sebe jednou za 14 dní na víkend. Je to milý chlapec, ale maximálně mi „vadí“, chvíle trávené s ním jsou skoro peklo. Tuším, že je někde chyba. Děkuji mu ale za to, že je, protože díky němu snad vyřeším to, co je mi zatím ukryto. V některém z mých minulých životů, nebo snad nějaký blok v mém dětství? Ráda bych tomu přišla na kloub, protože cítím, že přítomnost toho chlapce v mém životě není náhoda, On je „spouštěčem“ čehosi nevyřešeného a nezpracovaného u mě, ve mně. Chci to vyčistit, chci to vědět a znát. Prosím, ukážete mi cestu?

Děkuji Podpis

Odpověď

ano

Tato žena si nyní připadá zbytečná. Chtěla by být na prvním místě a zbytečně soupeří o přízeň s tímto dítětem. Je třeba se zastavit a ptát se sama sebe, mám to vůbec zapotřebí? Je třeba nalézt cestu k sobě, stále hledá cestu k sobě přes druhé a pak se jí to zdá být peklem. Když se uvolní i v době návštěvy syna a bude si dělat, co se jí zlíbí a ne to, co se zlíbí druhým, nalezne svůj klid.

Dobrý den, paní Zdeničko, při čtení řádek od Vás, mi přicházely dvě slova, přijímám a děkuji. Není možné vyjádřit slovy, jak moc jste mi již před časem (v době mého porozvodu) pomohla, a jak i teď svou odpovědí, před Vámi ani není třeba mnoho mluvit.  Jste Večernice pomocnice tady na Zemi v mém životním příběhu. Podpis

** ** ** ** ** ** ** **

zpět