Minulé životy - strana 1

Dobrý den, paní Zdenko, ráda bych vám poděkovala za vaše knihy. Sice jsem nečetla všechny, ale poslední „Minulé životy“, která se mi ne náhodou, jak víme, dostala do ruky, když jsem řešila složitou pracovní situaci, musela jsem se osamostatnit od své společnice v podnikání, neboť jsem zjistila, že nejsme rovnocenní partneři, ale že si na mně trochu zvyšuje sebevědomí. V době mého rozhodování mi přišla do ruky vaše kniha. Odchod jsem díky vám zvládla velice v klidu. Bohužel druhá strana reagovala dost agresivně a nepochopitelně, ale asi to tak mělo být. Ještě sice nemám úplně dořešeno, ale pocit svobody je k nezaplacení. Doufám, že si někdy udělám čas a zavítám do vaší čajovny. Díky vám za vše co děláte, s úctou a přáním hezkého dne Podpis

Odpověď

Milá H…, děkuji za vaše slova, i já vznáším uznání k vaší osobě, že jste se dokázala zhostit svého úkolu a povyrostla. Je to úžasné a jen tak dál. Je důležité, jak se cítíme a s ostatními se nakonec shledáme také v lásce.

Hezké dny Zdenka

** ** ** ** ** **

Milá paní Blechová, dostala jsem vaši knihu Minulé životy aneb čas neexistuje, je úžasná a čtu ji, jak se říká jedním dechem. DĚKUJI! Je to něco úžasného, jak na mě zapůsobila a donutila přemýšlet o věcech úplně jinak. Mám se hodně co učit a díky vám zjišťuji, jak na to! Ráda bych se přihlásila do vašeho klubu Mysterium a poprosila i o posílání poselství. Dekuji Vám z celého svého srdíčka a přeji Vám krásný adventní čas! Podpis

** ** ** ** ** **

Milá paní Zdenko, srdečně Vás zdravím. Již delší dobu se chystám Vám napsat a poděkovat.

Protože jsem vášnivá čtenářka vašich knih, samozřejmě že mě nemohla minout kniha Minulé životy. K mému velkému překvapení jsem zjistila, že i můj příběh Vás natolik zaujal, že jste se rozhodla jej zveřejnit. Indická princezna. Byla jsem nesmírně dojata, a tak Vám musím nejen poděkovat, ale musím Vám i napsat další pokračování tohoto mého snu.

S oním soudcem jsem se opět ve snu setkala a to v době nynější. Ocitli jsme se spolu v nějaké místnosti, která byla úplně nová, nábytek pouze základní nový, ale asi z 60. let, prostě umakart. Můj přítel soudce byl oblečen v obleku, jako na soudě a jeho věk mu odpovídal. Já jsem byla mladá a v bílých šatech, jako tenkrát po příjezdu do Indie. Nikdo z nás se tomu nepodivoval. Žehlila jsem za žehlicím prknem horu jeho bílých košil a povídali jsme si. Já jemu mluvila o někom známém a nějaké nevěře. V mém příteli jsem tím vyvolala silnou emoci a hodně hlasitě mi povídá: „No a co má být, já jsem měl taky vždycky mimo manželky jiné ženy.“ Poté se velmi zalekl toho, co mi řekl a taky jakým tónem hlasu. Cítila jsem, že mně nechtěl ublížit a tak čekal na mou reakci. Ale já nic, v klidu jsem žehlila dál. Popošel tedy ke mně a velmi mírným, provinilým hlasem mi povídá: „Tobě nevadí, co jsem říkal, že nic na to neříkáš?“

A já na to: „Proč mám řešit, co už dávno vím a co je minulost?“ On nechápavě povídá: „Jak to můžeš vědět, tys mě snad sledovala nebo co?“ Já odpovídám: „Tak k tomu bych se nikdy nesnížila, ale prostě to vím a já ti za to děkuji.“ Nevěřícně přistoupil ke mně ještě blíž a nechápavě říká: „Za toto mi děkuješ?“ A já odpovím: „Ano děkuji, protože skrze tebe poznávám sebe.“ Vzájemně jsme se vroucně objali, oba plakali a já cítila obrovskou sílu emoce odpuštění a něčeho, co už jsme překonali a je to dávno pryč. On mi povídá se slzami v očích: „Děkuji ti, nikdy bych nevěřil, že v tomto životě se něčeho takového vůbec dočkám.“ Cítila jsem obrovskou sílu lásky a sounáležitosti.

Pláču i nyní, paní Zdenko. No a jak je to v reálu? Pomáhá mi v rámci své profese naprosto nezištně, a jak jen může. A že řeším opravdu hodně těžké problémy, do kterých jsem byla vtažena. Bez jeho pomoci bych se neobešla. Jsem vážně zvědavá, jak se bude náš „vztah“ vyvíjet dál, zda k sobě patříme. Nikdy jsem takovou sílu citu nepoznala a věcem dávám volný průběh.

Když čtu otázky, které Vám píší zoufalí tazatelé, měla bych pro ně jednu jedinou odpověď. Odevzdejte svůj problém Bohu a vyšší moci s důvěrou, vírou a upřímnou láskou v srdci. Pak i do vašeho života vstoupí zázrak. Tolik má osobní životní zkušenost získaná cestou utrpení a kýblů plných slz. Nikdy nejste na trápení sami!

S láskou v srdci Podpis

** ** ** ** ** **

Dobrý den, paní Blechová, využiji Vaší nabídky na knihy v akci a obě (pokud samozřejmě už nebyly vyprodány) si u Vás objednávám na dobírku. No, a aby byl ten balíček větší, tak mi přidejte i Vaši knížku „Jsem zaměstnancem vesmíru“ za plnou hodnotu. Děkuji a budu se těšit, až přijdou.

Přečetla jsem (přečetla je slabé slovo – spíše zhltala jsem) Vaše dvě knihy „Minulé životy“ a „O smrti a umírání“ a je mi to tak blízké… moje dospělé děti se mě ptaly, co to čtu za „morbidní tituly“, ale nic tak dlouho nepohladilo moji duši jako tyto dvě knížečky… no a pro moje děti holt není ještě ten správný čas na odpovědi, které by v nich našly. Vše má svůj čas a vývoj, přeji zdraví a štěstí… a děkuji.

Ještě jednou děkuji a zdravím Podpis

Odpověď

Děkuji za milý dopis a za to, že čtete mé knihy. Zdenka

** ** ** ** **

Vážená a milá paní Zdenko,

nedávno jsem si u vás vybrala knížku „Minulé životy aneb čas neexistuje“ a o víkendu ji dočetla. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Po jejím přečtení mě hrozně začalo bolet kolem oblouku levého oka a poté se to vystupňovalo tak, až mne bolela celá levá strana od krku po hlavu, trvalo to ještě druhý den. Nevím, zda to bylo k tomu nebo co to znamenalo, jestli si i já třeba začínám léčit a čistit své minulé životy.

Vím, že se nic neděje náhodně, náhody neexistují, a proto mi asi má ruka klikla myší a vybrala právě tuto knížku. Už delší dobu se trápím vztahem mezi mnou a mou maminkou, ale je toho víc co mě trápí a já jsem jako v bludném kruhu, nemám komu se svěřit (proto píši vám, abych uvolnila napětí v sobě, které mě tlačí v podbřišku). Nevím, jak z toho ven, potřebovala bych přijít na to, proč to tak je, kde je ten zakopaný pes. Zrovna dnes ráno před odchodem do práce mamka se mnou začala něco řešit a já si to musela s sebou nést do práce. Abych byla upřímná, tak mě to moc bolí, protože ať konám, jak konám, setkám se vždy jen s odsouzením, a navíc jsem si podle ní vybrala špatného partnera. Ona se ani nesnaží ho lépe poznat, pak to ještě odnesou mí kluci (3 a 4 roky), kterým řekne, že si je brát k sobě nebude atd. Jsem z toho smutná a chce se mi brečet. Ráno v práci jsem se musela vyplakat, a protože jsem neměla komu se svěřit, mluvila jsem k andělům a mé zesnulé babičce. Je toho ale více a jsou to jen vztahy, hlavně s mou maminkou a sestrou, kterou ona podle mého upřednostňuje, ale říká, že to tak není.

Nezlobte se, že vás tím obtěžuji, maliličko se mi ulevilo, ale dobré to není.

Děkuji Vám a přeji krásný příjemný den

S láskou Podpis

Odpověď‘
Jen se zeptám: „Proč potřebujete tolik přízeň maminky? Vždyť už jste dospělá.“

** ** ** ** ** 

Dobrý večer, pravidelně dostávám novinky, a tak si dovolím na tuto adresu poslat můj dotaz. Obvykle se snažím vše řešit sama, ale tentokrát cítím, že potřebuji radu.
Koupila jsem si knihu „Minulé životy“ a je úžasná, čtu ji po kouskách, šetřím si ji, abych ji četla co nejdéle. Vlastně jsem ani nečekala, že se tím něco spustí. Ve škole ke mně přišla holčička a řekla mi, že četla smutnou knihu o válce a malé dívce, tak jsem ji vyslechla, usmála se a slíbila, že ji také jednu knihu podobnou půjčím. Už jsem na to nemyslela. Druhý den však donesla tu knihu a byla velmi neodbytná, abych si ji půjčila a přečetla. Neměla jsem moc chuť, jednak jsem neměla čas a válka je pro mě smutná. Nicméně tak naléhala, že jsem si knihu vzala. Od první strany mě kniha vtáhla, potom jsem zjistila, že ta holčička pobývala určitou dobu v jistém městě, kde jsem kdysi studovala. A ona v tomto městě byla cestou z Terezína přesazena na vlak do Osvětimi, kde následně zemřela v plynové komoře. Najednou jsem se té dívence zadívala do očí na fotografii a spustil se mi pláč, byla mi hodně podobná. Vždy jsem se bála plynových kamen, že se udusím a maminka  často větrala… a v tom příběhu jsem zjistila, že moje dětství je hodně podobné jejímu… byla jsem rozrušená a knihu odložila a plakala. A potom se podívám, a tu knihu o té dívce jsem položila na tu vaší minulé životy…
Prosím o radu, proč mě to tak vtáhlo a tolik bolí?
Předem děkuji za odpověď a za váš čas. Podpis

Odpověď

L…, vždyť sama tušíte a sama jste si v dopise odpověděla. Ano, prožila jste si smutek z minulosti. Ale bez těchto prožitků se nedá minulost vyčistit, je to v pořádku. Je třeba si to znovu odžít, vyplakat, aby se bol vyplavil a tělo mohlo být uzdraveno.

Mějte se hezky a dovolte času léčit Zdenka

** ** ** ** ** **