Jsem zaměstnancem Vesmíru - ohlasy 1

Díky Vaší knize „Jsem zaměstnancem Vesmíru“ jsem se dostala i na Vaše stránky. Je vidět, že píšete ze života a to mě vždycky osloví, mě to hodně dává. Donedávna jsem si hodně vyčítala různé svoje chybné postoje a přístupy a i díky Vaší knize je mi líp. Vidím, že každý má svojí cestu a je jen na nás, jak s čím naložíme a kolik jsme ochotni přijmout a pochopit. Jinak ve vaší práci přeji hodně úspěchů a ať se celkově daří co nejlépe. Postupně mám zájem si přečíst další Vaše knihy, ale musím vše vstřebat.

* * *

Paní Blechová,

nedá mi, abych vám nenapsal. Na vašem webu si pročítám úryvky z knihy „Jsem zaměstnancem Vesmíru“. Vše, co čtu, ke mně hovoří a moc dobře tomu rozumím. Cítím, že to máte odžité a tudíž je to pro mě důležité a potřebné. Knihu jsem si objednal přes váš e-shop a těším se na ni. Ty informace jdou přímo do nitra. Je to jako výuka jiného druhu, přes prožitek, bolesti, cítění … Takže chci vám poděkovat, ne kvůli vám, ale kvůli sobě. Říká se, že každý nalézáme to, co sami vyzařujeme a z okolí můžeme zpětně vnímat sami sebe. A druhým krokem může být práce na tom, co cítím, že je ke změně. Určitě v tom mají „prsty“ andělé.

* * *

Dobrý den paní Zdenko,
dnes mi přišla Vaše kniha. Mám velkou radost z knihy a z poselství. Jedu na týden do Londýna a Vaši knihu si vezmu s sebou. Jsem opravdu ráda, že jsem při svém hledání narazila na Vaše stránky, vlastně na Vás. Ale vlastně nic není náhoda... A to vše přišlo ve chvíli, kdy do sebe zapadly poslední střípky, alespoň v mém hledání. Vnitřně cítím, že se nemýlím. Ale také vím, že mne čeká ještě mnoho práce nejen na sobě, ale i v splnění mého snu.

Vaši knihu jsem s sebou  měla i v Londýně – jako kdybych věděla, proč si ji beru – přečetla jsem jí jedním dechem a vzala jsem si ji snad i na správné místo. To jsem cítila. Myslím, že těžko dokáži vyjádřit slovy to, co všechno cítím a jakou inspirací je mi Vaše kniha. Chtěla bych, aby byla kniha inspirací i pro ostatní - proto si myslím, že je to krásný a vhodný dárek.

* * * * * * *
* * * * * *

Dobrý den paní Blechová,

na doporučení jsem si koupila Vaši knihu „Jsem zaměstnancem Vesmíru“ a ihned po přečtení prvních stránek jsem žasla nad tím, jak podobnými neboli stejnými lekcemi se zaměstnanci, zachraňováním, úsilím, chtěním pomoci a opakováním stejných chyb procházím i já J.

Už jsem zjišťovala možnosti vhodné terapie, která by mi pomohla pochopit nepochopitelné, že i když někomu pomůžete, tak se setkávám i s házením klacků pod nohy.

Většinou jsem si pomáhala tím, že jsem si říkala „ Nestěžuj si, když sis prý své lekce ještě před zrozením vybrala“.

V roce 2011 jsem vyměnila velkou část zaměstnanců firmy a většinou, i když to pro mne nebylo příjemné, tak to mělo pro firmu obrozující účinek. Mnohokrát jsem si myslela, že ten batoh už neunesu, ale teď při pohledu zpátky se cítím silnější a sebevědomější. Sice to mělo i vliv na rodinné vztahy, kdy jsem zaměstnala manžela mé sestry, kterému jsem několikrát vysvětlovala nutnost dodržování hygieny a dalších pravidel firmy, které ignoroval, a nakonec jsme se dohodli na ukončení pracovního poměru. Dlouho jsem se tím trápila, protože sestra se mnou přestala komunikovat a okolí se zmínila, že jsem se změnila a nemám ji ráda, ale já jsem přesvědčena, že to byla lekce a ve vaší knize jsem našla potvrzení své filozofie, že nelze nic předstírat a dělat si falešné iluze.

Ještě tento týden jsem měla snahu se sestrou navázat kontakt, ale můj manžel se selským rozumem mi sice nic nevnucoval, ale ptal se mne, jestli se cítím provinile a jestli mám zapotřebí něco vysvětlovat, když jsem vlastně někomu pomohla a nakonec se setkala s takovým přístupem?

Děkuji Vám, že jste vaše zkušenosti a lekce vydala v knižní podobě, kde si potvrzuji správnost svých rozhodnutí a kroků.

Je pravdou, že když se člověk narodí se samaritánskými a naivními sklony, tak se ty lekce opakují a  je někdy těžké odhadnout komu podat pomocnou ruku, ale věřím, že jsou dnes neomezené možnosti a tím, že si své zkušenosti a postřehy nenecháváte pro sebe, pomáháte druhým J.

Děkuji a přeji Vám pevné zdraví. S přátelským pozdravem Podpis

Odpověď

M…., váš dopis je moc milý a potěšil mě na duchu. Všichni se učíme stejně, a tak někdo už máme učení za sebou, někdo jím procházíme a někdo se připravuje. Díky za přízeň a jsem ráda, že vám moje kniha pomohla. Ať se vám daří nalézt stále více společné cesty se zaměstnanci. U mě už si zaměstnanci uvědomují, že jde o jejich obživu, a že pokud to nepůjde, já to klidně zavřu.

** ** ** ** ** **

Dobrý večer paní Blechová, díky moc za poslání knížek a časopisů, došly a už jsem začtená :-).

Začala jsem Vesmírem – mimochodem děkuji moc za promluvu ke mně shůry!!!

Jak jsem původně chtěla jen tu knihu o Umírání a pak jsem připsala i ten Vesmír, aniž bych tušila, co je uvnitř knihy a víceméně jsem si myslela, že tam bude asi něco trochu jiného – tak se mi opakovaně a opakovaně krásně ukazuje, že Nic Není Náhoda Nikdy :-), časem jsem pochopila, že vždy – musím k něčemu dojít nejdřív já – a pak následně je mi to nějak potvrzeno, tak zrovna minulé úterý jsem pochopila, proč tak asi jsem v každém zaměstnání za toho Tažného koně a ne Chovného :-), a přišlo krásné potvrzení ve Vaší knize a já jen doufám, že když to přišlo po mém třetím zaměstnání v řadě a došlo u mě k nějakému AHA momentu, tak že již budu přitahovat lidi hlavně podobné Vám :-)))).

Mimochodem a neokrajově – jste úžasná, úžasná a znovu úžasná žena, myslím, že máte opravdu naložíno víc, než leckdo kolem a asi tam nahoře ví, že to zvládnete a přesně jak jste psala v té větě, jak Vám leckdo říká, že by chtěl být jako Vy, nebo mít se jako Vy – že to asi ne, že by to jen tak nevydržel, to je pravda, ale málokdo z lidí si to uvědomuje, zatím víc vidí jen to pozlátko.

Přeji Vám do dalších let hlavně zdraví, dál stále Váš úžasný elán a čím dál víc fajn zaměstnanců :-))).

A ještě jednou díky, Podpis

** ** ** ** ** **

Četla jsem vaši knihu „Jsem zaměstnancem Vesmíru“ a přiznám se, že zpočátku mi některé pasáže přišly hodně tvrdé, ale pak mi spousta věcí doklapla a já konečně pochopila spoustu věcí.

Ačkoliv jsem vždy řádně pracovala, mám vzdělání, praxi i dobré reference, nastalo u mě déle než rok období, kdy jsem nemohla sehnat ani sebemenší brigádu a zůstala úplně bez peněz, s dluhy atd. Zpočátku jsem se cítila podvedená, za co mi to ten Bůh vrací, vždyť jsem dlouhé roky pomáhala finančně sestře a její rodině a na sebe vůbec nemyslela…  Aha, tak proto jsem přišla o peníze, abych si uvědomila spoustu věcí, že i já se mám mít ráda a myslet na sebe atd. atd. Nicméně teď už je vše na dobré cestě, práce mám (dvě:-) ) a vše se mění.

Děkuji moc:-)  Podpis

** ** ** ** ** ** 

Dobrý deň,

včera sa mi do ruky dostala Vaša kniha „Jsem zaměstnancem Vesmíru“ a priznám sa, že i keď som len na úvodných stránkach, naplnila ma knižka nesmiernym optimizmom a nádejou, že keď človek chce, dokáže čokoľvek. Chcela som Vás požiadať o zasielanie posolstiev a ďalších hodnotných informácií a právd, týkajúcich sa každodenného života.

Ďakujem a som s pozdravom Podpis

** ** ** ** ** ** 

Dobrý večer paní Blechová,

o víkendu jsem během dvou dnů přečetla knížku „Jsem zaměstnancem Vesmíru“ a velice mě nadchla – přiznám, že jsem ještě nikdy tak rychle knihu nepřečetla. Strašně moc věcí vidím jinak a chtěla bych Vás vidět „naživo“.

S přáním stálých úspěchů v životě Podpis

** ** ** ** ** **