Ohlasy na tvorbu v dopisech a mailech - strana 1

Dobrý den milá paní Zdenko! 

Dnes jsem obdržela balíček s objednávkou Vašich knih a CD. Byl „vypodložený“ starými čísly časopisu Mysteria tajemna. Ten, do kterého jsem se začetla, měl číslo 20 z 1. 9. 2008, kde píšete o rozdílech v myšlení starého a nového světa. Právě v té době začaly gradovat neshody a rozpory v mém manželství…

Zpětně nemohu jinak, než říci, že to, co tady píšete, tedy sedí lidově řečeno jak „pr… na hrnec“. Prošla jsem z větší či menší míry snad všechny varianty ovládání a zneužívání, které zde zmiňujete. A pořád jsem hledala chybu v sobě, odsuzovala se, nenáviděla, ustupovala atd. Vůbec mě nenapadlo, že by to mohlo být jinak. A tak mi to Vesmír „naservíroval“ po lopatě. A byla to tedy síla!

Dnes jsem 2 roky rozvedená, a i když jsem s dětmi sama a vím, že na sobě musím ještě hodně pracovat, jsem šťastná. Ale to nejdůležitější jsem pochopila až teď díky Vám: na prvním místě musím být já, ne děti ani minulost!  Nejhorší byl vztah s exmanželem. Mohla jsem dělat, co chtěla, ale stejně se mi vždy dostal pod kůži. Šílela jsem z toho, nespala, měla příšerné sny, kdy se mi jen smál. Absolvovala jsem RUŠ i jiné terapie, které měly svůj význam, ale teprve Vaše knihy mi to vše vysvětlily. Je to asi měsíc co mi to „docvaklo“. A od té doby se cítím celá, v sobě, mám střed a necítím se vykořeněná, prázdná, rozpolcená. Jsem prostě šťastná sama se sebou, v přírodě, na kole nebo jen tak, když se dívám na děti. Najednou vím, že to co jsem celý život cítila a potlačovala, bylo správné, a tak to prostě pouštím ven. Hodně to změnilo můj vztah k dětem (a to mě těší moc) - neberu je jako povinnost a věčnou starost, ale je to volnější, hravější a je mi s nimi prostě dobře. Jako kdybychom se všichni doma uvolnili.

Samozřejmě přichází další zkoušky (zrovna včera, kdy exmanžel vracel děti z prázdnin totálně zavšivené). To víte, že jsem mu řekla své, ale najednou to šlo mimo mne! Už mě to nezasahovalo v srdci. To je taková krása! Dnes jsem o všem přemýšlela a pak se začetla do Vašeho článku, který zmiňuji výše. Jakoby se to ve mně vše urovnalo, zapadlo do sebe jako puzzle a já pocítila opravdu velký vděk za tuto „školu“ a to nejen k celému Vesmíru, všem lidem kolem mne, ale i bývalému manželovi. Uvědomila jsem si, že je velmi silnou a krásnou duší, která mě musela mít opravdu ráda, když se zavázala, že mě přes všechnu bolest, kterou na úrovni duše musí nyní prožívat, vyvede z mé naivity a důvěřivosti. Moc mu za to děkuji, i když vím, že mu to v reálu nemohu říci. Nepochopil by. Tak snad si to vyřídí Vesmír sám. A tohle uvědomění a pocit vděku je nejvíce osvobozující.

To, co píšete dále o lásce, dosavadním partnerství, sexu a duchovním partnerství mi jde z duše. Jsem moc ráda, že to tak je a že nejsem „divná“. A najednou mi nevadí, že jsme sami. Prostě si to uvnitř užívám (Externě bojuji se všemi vešmi. A že jich děti mají!) Je to úžasný pocit. A za to pochopení z velké míry děkuji Vám, paní Zdenko – za to, jak nás slepé vedete svým dílem k pochopení, svobodě a lásce.

*****

Nádherný den přeji, paní Blechová,

Už jsem měla to štěstí díky mojí švagrové vás osobně poznat na Vítání jara ve vaší čajovně. Byla jsem ohromena tou nádhernou atmosférou, klidem a láskou. Bylo to nádherné, cítila jsem se příjemně, jako kdybych už u vás byla mockrát. Čtu a sleduji s radostí to, co píšete, a přišla jsem na vás přes kamarádku. Začala mi půjčovat vaše knížky. Už jsem jich hodně přečetla, a tímto vám chci poděkovat za vaši práci. Pokaždé, když čtu nějakou vaší knížku, říkám si, jooo, tak je to. Ona má pravdu. Někdy je těžké se na některé životní situace dívat s láskou, ale věřím, že všechno má svůj smysl. Pokaždé, když je toho na mě zase moc, vezmi si nějakou knížku od vás a za chvilku je mi líp. Přeji vám nádherný den a budu se těšit zase někdy na viděnou a ještě jednou děkuji za to, že jste.

*****

Dobrý den paní Blechová, 

nahlédla jsem po delší době do své e-mailové schránky a zjistila jsem, že jste mi tam posílala nějaké odkazy. Moc děkuji. Když se dívám na ty dotazy a na Vaše odpovědi, zdá se to být neuvěřitelně jednoduché - ono to taky jednoduché je - a připadá mi, že všechno má svůj pevný řád – obzvlášť co se týká mezilidských vztahů – to jak reagujeme, jak co vysíláme do svého okolí – to všechno se k nám s naprostou přesností vrací a něco nám to napovídá o nás samotných. :-) Vy to dokážete naprosto jednoduše a srozumitelně vysvětlit. Nebo aspoň mně to tak připadá. Mám pocit, že vašim slovům dobře rozumím.

******

Chcem sa Vám touto cestou tiež poďakovať za prácu, ktorú robíte. Prečítala som niekoľko vašich kníh a naozaj mi veľmi pomohli zorientovať sa vo svojom živote a aj vo vzťahoch.

Ešte raz veľmi pekne ďakujem!

******

Děkuji Vám, Zdenko, že i díky Vám můžu být zítra svobodnější než dnes, děkuji za Vaši úlohu odehranou v mém světě. Mějte se krásně, objímá

***

Dobrý den paní Blechová,
knížku i časopisy od Vás hltám plnými doušky, v textech cítím smysl a říkám si, že v něčem jsem už dříve měla tendenci se tak chovat, ale přemohl mě pocit, že jsem sobecká a že mě okolí nebude takovou brát, a tak jsem sklouzla do rolí, kde to vlastně hraju.
Toto vaše poslední psaní (email) mně velmi pomohlo. I když je stručné, jedna z posledních vět zní „dejme své schopnosti do života, protože všichni máme stejné možnosti.“ Jsem zván na přednášku, kde bych měl být jako přednášející, téma je mi blízké a žiji ho. Jenže jsem do toho dosud šel málo naplno, moje ego si vymýšlelo důvody jako méněcennost, strach, že to nezvládnu atd., přitom cit mi jasně říká, že jde o téma, kterým přetékám a mohu ho klidně předat dál. Zmíněná vaše věta mi udělala ve věci jasno. Skrze mě se chce něco projevit, a tak k tomu také mám vše potřebné.

******

Dobrý den, paní Blechová,
děkuji Vám za odpovědi na mé zprávy. Je to týden, co jsem obdržela Vaše karty, CD a knihu. Moc Vám za ně děkuji. Jsou prostě úžasné! Slovy nelze popsat, co při „práci“ s nimi cítím. A nejen já, ale i děti. Doslova se s Vašimi kartami mazlí (karty Panny Marie) a CD poslouchá i můj téměř třináctiletý syn, pro kterého začíná být vše trapné a „suché“, asi jako pro všechny jeho věku. Sám přišel a ptal se mně, co to je za CD (relaxační CD, CD pro tělo a duši). Upřímně: Myslím si, že zaujmout „teenagera“ takovým způsobem je vizitka kvality sama o sobě! (vtip)

*****

Dobrý večer p. Zdenko Blechová,
děkuji Vám za tento e-mail, ráda bych šla na váš kurz automatická kresba, ale bohužel to nejde, nejde ani jít na nějakou Vaši přednášku. Koukala jsem do konce roku, zda nejste někde v Severních Čechách, poblíž Mostu (Ústí nad Labem, Bílina, Chomutov) a bohužel nejste. Nedá se nic dělat.

Vím, že před rokem jsem začala chodit na jógu k jednomu pánovi, kde měl i různé přednášky, když měl ještě svůj prostor k podnikání. Tam jsem se o vás poprvé dozvěděla z jeho stránek. Za ten rok jsem se až nyní dostala k Vašim knížkám a vašim stránkám, asi to tak mělo být. Všechno má svůj čas.

Máte moc pěkné knížky, kdokoliv četl váš vytištěný úryvek ke knížkám, o čem pojednává určitá kniha, byl nadšen a chtěl by si hned přečíst knížku. Musím se přiznat, po přečtení na vašich stránkách o čem pojednávají vaše knížky, jsem si hned musela druhý den objednat knihy, a mám jich dnes asi po 3 týdnech celkem 8 a k tomu 1 CD a 1 karty, ale už teď vím, že další knihy si také objednám. Vaše knihy mají, jak se říká, hlavu a patu a víte, o čem píšete. Cítím, že to tak je, i když někteří lidé – kolegyně v práci nevěří, o čem to tam vůbec píšete. Já vím, o čem píšete. Znám to. Přeji vám hodně štěstí na vašich cestách.  Děkuji za vydané knihy.

*****

Chcela som Vám  poďakovať za zážitok, ktorý vďaka Vašim knihám zažívam, či to bola kniha Duchovný partner, Rok 2012,či teraz Osudový partner. Všetko dáva odpovede v pravý čas, a vďaka Vašej úžasnej práci cítim celkom jasne, ako sa duša stále viac a viac prebúdza rastie, aj keď je to prevádzané občasným smútkom aj bolesťou za ten nový svet, ktorý prežívam, vnímam to naozaj určite stojí:-) ! A je jasné, že cesty späť do starých vzorcov už nie je možný...:-)).Ešte raz veľké ďakujem ! Deň zdravia v Košiciach bol úžasný, rovnako ako dobre padol Váš výklad kariet. Prajem Vám veľa ďalších úspechov vo Vašom poslaní, veľa radosti a lásky :-).

******

Paní Blechová jsem z Vašich knih tak nadšená a spokojená, že snad nikdy mi nebylo lépe, konečně znám spoustu odpovědí z otázek, které se mě týkají. Všechno je opravdu krásné, hudba hraje ve dne v noci, a tak si ji s mým kocourem pěkně užíváme, nádhera!!!! Ještě jednou Vám velmi děkuji a jsem vážně šťastná, že jsem Vás mohla poznat, je mí díky Vám krásně na duši i v životě, ale práce před sebou mám ještě moc a toho strachu, který se bojí jít ven.

** ** ** ****** ** ** **

zpět          Následující strana