Cesta autem

01_cesta4

Pojedete-li autem, jsou možné dva hlavní přístupové směry.

První možnost je, že přijedete po silnici Lidická/Plaská (kopíruje trasu tramvaje č. 1), nebo přijedete od boleveckých rybníků (ze směru od Doubravky), na velkou světelnou křižovatku ulic Plaská/Studentská. V jednom jejích rohů je zmiňovaný autosalon Ford Hornát. Zde odbočíte směr Karlovy Vary, nahoru do kopce ulicí Studentská. Přijedete k další světelné křižovatce ulic Studentská/Kaznějovská, kterou vidíte na obrázku. Odbočíte na ní doprava do ulice Kaznějovská.

02_cesta4 Důležitým orientačním bodem je budova Policie České republiky, kterou budete mít po pravé straně.
03_cesta4 Druhou možností je, že přijedete po ulici Karlovarská/Gerská (kopíruje trasu tramvaje č. 4) a na velké světelné křižovatce ulic Gerská/Studentská, kde se odbočuje na Karlovy Vary, se dáte po ulici Studentská směrem z kopce dolů(odbočka Most-Kaznějov). Opět přijedete ke světelné křižovatce ulic Studentská/Kaznějovská, tentokrát shora. Budovu Policie budete mít šikmo v levém rohu křižovatky. Odbočíte tedy doleva do ulice Kaznějovská.
04_cesta4

Toto uvidíte bezprostředně po odbočení. Budovu Policie budete mít na pravé straně.

Zde již můžete zvolnit. Budete odbočovat vpravo do staré historické zástavby. A jsou opět dvě možnosti.

05_cesta4

První odbočka je hned za budovou Policie ČR. Uvidíte tento obrázek.

Tuto trasu nedoporučuji jet v zimě, hlavně když je sníh a led, mohli byste dojít k úrazu. Lépe řečeno váš plechový miláček.

06_cesta4 Pojedete stále rovně, až přijedetek zúženému místu. Pozor, vjíždíte do obytné zóny a můžete se tu mimo jiné někdy potkat i s koňmi. Jsou tu kostky a za mokra, nebo v zimě to tu pěkně klouže.
07_cesta4a V zúženém místě odbočíte vlevo (ono to v podstatě ani nikam jinam moc nejde) a pojedete touto ulicí (Hynaisova).
07_cesta4b

Tato trasa se v podstatě shoduje s pěší trasou, popsanou v návodu od tramvaje č. 4, na křižovatce ve tvaru písmene T se dáte doprava. Kdybyste jeli rovně, cesta se za křižovatkou prudce svažuje a pak zase prudce stoupá.

Na další obrázky se můžete podívat do zmíněného popisu ZDE.

08_cesta4 Druhou variantou je, že dojedete k druhé odbočce, která je asi tak 100 m od první. Na plotu domu, můžete vidět poutač Antické lázně RELAX.
10_cesta4 Zde v detailu. Odbočte doprava.
09_cesta4 Této značky se nebojte. K nám určitě dojedete. Tato značka jen říká, že Bolevecká náves není průjezdná, a že cestou, kterou k nám přijedete, zase musíte odjet.
11_cesta4 Po odbočení se vám nyskytne tento pohled. Jednoduchá rada. Držte se silnice a jeďte pořád dolů z mírného kopce. Odboček si nevšímejte.
12_cesta4 Projedete zúženým místem. Tady opatrně. Když pojede něco proti, nemáte moc prostoru k úniku.
13_cesta4 Cesta se stáčí doleva. Otevře se vám pohled na budovu staré školy, nyní boleveckého fitness centra.
14_cesta4 Projeďte okolo něj, máte jej popravé ruce a přímo proti sobě budovu zbrojnice staroboleveckých hasičů.
15_cesta4 Před ní se cesta stáčí doprava a rozdvojuje. Vy se držte té spodní. Po levé ruce uvidíte Boží muka, pod nimi jsou barevné popelnice na tříděný odpad.
16_cesta4 Jeďte stále dolů.
17_cesta4 Budete-li se dívat vpravo, otevře se vám již pohled na naši čajovnu.
18_cesta4 Ten modrý domek je váš cíl cesty.
20_cesta4

A teď pozor. Blížíte se k místu, kde cesta tvoří písmeno Y a vy jedete po jednom z jeho ramen. Přijde tedy ostrá pravá, protože se musíte dostat na druhé rameno písmene :-).

V zimě opět pozor, může pěkně klouzat.

21_cesta4 Po obratu vpravo uvidíte tento pohled (maminku s kočárkem si odmyslete, ta se jen připletla do záběru), opět vjíždíte do obytné zóny a na obzoru je již vidět domeček čajovny.
22_cesta4 Již se blížíte. Můžete zajet až do dvora.
23_cesta4 A čajovna a lázně RELAX vás již vítají. Zde si můžete zaparkovat a nechat odpočinout své autíčko, zatímco vy budete relaxovat a odpočívat u nás.