To nejlepší z Peru v jednom zájezdu s poradnou a programem Zdenky Blechové

15 denní zájezd v termínu 22. 9. - 6. 10. 2020

Přihlášky do října 2019, při zaplacení zálohy 35.000 Kč do 30. 6. 2019 sleva 3.000 Kč. Pokud se přihlásí více než 8 osob, je možná další sleva 3000,- Kč.

Den 1. – Odlet z Prahy do Limy v Peru

Odlet z Prahy do Peru. Večerní přílet do Limy v 1. den, nebo 2. den ráno dle letenek.
Vaše dobrodružství začíná v Limě, hlavním městě Peru. Po příletu Vás český průvodce převeze do Vašeho hotelu. Nocleh v hotelu se snídaní.

Plaza_de_armas-_lima

Den 2. – Lima – Paracas

Peru-priroda Dnešní výlet začíná již v 8:00. Vydáte se do 3 a půl hodiny vzdáleného města Paracas, kde se nalodíte na jachtu a pojedete na krásný výlet lodí. Jakmile dorazíte k ostrovům Ballestas, naskytne se Vám dechberoucí pohled na zátoku plnou lachtanů a mořských ptáků. Poté se vydáte kolem jeskyní, různě tvarovaných skalních útvarů a nakonec se vrátíte do přístavu. Nocleh v oblasti.

Den 3. – Nazca Lines

Planina-nazca Ráno po snídani Vás čeká přejezd autobusem do Nazca, kde je pro Vás zajištěn výlet do Cahuachi. Cahuachi je jedním z největších komplexů pyramid a náměstí, postaven během před-hispánského období. Další pyramidy jsou stále odhalovány. Každá budova má svou specifickou funkci (bydlení, dílny a reprezentační prostory). Nejdůležitější funkcí Cahuachi je její ceremoniální funkce, díky které elita organizovala společenský  život v Nazca. Odpoledne si případně můžete přidat přelet nad Nazca Lines, které se nachází asi 25 km od Nazca poblíž San Jose Pampas (přelet nad Nazca Lines není zahrnut v ceně, více informací v sekci za příplatek). Starodávné obří obrazce jsou pozůstatkem mystické kultury a mají velký archeologický význam. Nejčastěji uvidíte obrazce zvířat a rostlin. Byly objeveny v roce 1927 panem Toribion Mejia Xesspe a studovány několika archeology, především archeoložkou Marii Raich, po celých 50 let. Tento let nad Nazca Lines je vyhledávaným zážitkem. Večer je zajištěn přesun na autobusové nádraží a společně s průvodcem odjíždíte komfortním nočním autobusem do Arequipy (zajištěna VIP sedadla).

Den 4. – Arequipa

Peru-arequipa Po ranním příjezdu do Arequipy zajistíme transfer na hotel, kde se ubytujete. Následuje prohlídka působivého historického města s průvodcem. Arequipa je krásné město, plné historie, vystavěné z bílého kamene, s UNESCO památkami (konvent Santa Catalina) a také vyhlášeným muzeem se zmrzlou inckou princeznou Juanitou. Nocleh v hotelu v Arequipa.

Den 5. – Colca kaňon

Ráno vyrazíme na výlet k jednomu z nejhlubších kaňonů světa „Colca“. Cesta povede klikatou silnicí kolem sopek Misti, Chachani a Ampato, jejichž vrcholky pokrývá sníh. Na prahu kaňonu Colca uvidíte létat majestátní kondory a obrovské orly. Cestou budete projíždět typické vesničky Torja, Chucura a Patapampa se svými koloniálními kostelíky a zemědělskými terasami, kteté jsou vystavěny generací Inků. Odpoledne navštívíte vesnici Chivay nebo si můžete fakultativně užít termální lázně La Calera. Nocleh poblíž kaňonu Colca.

Den 6. – Colca Kaňon – Puno

Peru-puno Ráno vyrážíme k vyhlídce „Cruz del Condor“, nejlepšímu místu k pozorování kondorů v této oblasti. Poté pokračujeme se zastávkami ve vesničkách Pincholo, Yanque, Cabanaconde, Coporaque, kde můžete vidět stále pozůstatky Incké říše a náhrobků. Dále pak uvidíte amfiteátr ve vesnici Ocolle, Chinchinea a Colcas. Odpoledne se odjíždí do města Puno, které je vstupní bránou ke známému jezeru Titicaca a nabízí také historický střed města, zde máme zajištěný nocleh.

 

 

Den 7. – Jezero Titicaca – Plovoucí ostrovy Uros a ostrov Amantani

Titicaca Program začíná asi v 7 hod. návštěvou místní zajímavosti jezera Titicaca, plovoucími ostrovy Uros, na nichž žijí původní obyvatelé. Nacházejí se asi 4 km od města Puno na jezeře Titicaca. Lidé zde žijící pochází z nejstarších obyvatel celé Ameriky a dodnes dodržují tradice a způsob života. Poté pokračujete na ostrov Amantani, kde se Vám dostane skvělé příležitosti přenocovat s domorodci. Vyzkoušíte  si tradiční způsob života, včetně večeře a snídaně s místní rodinou (malý poplatek se platí přímo rodině). Scenérii jezera Titicaca Vám budou dotvářet zasněžené vrcholky hor Cordillera Real ležící v Bolívii. Nocleh na ostrově u rodiny.

Den 8. – Jezero Titicaca – ostrov Taquile

Titicaca-taquile Na cestě zpět z Amantani se zastavíme na ostrově Taquile, kde si budete připadat, že se zde zastavil čas. Žije zde okolo 350 rodin hovořících jazykem Quechua, kteří se živí zemědělstvím, tato tradice tady funguje již od 14. století. Známé jsou také jejich produkty z textilie, krásně zbarvené opasky chumpis, čepice chullos a sandály ojotas. Poté cesta zpět do Puna. V podvečer můžete individuálně vyzkoušet lokální kuchyni, jako je guinejské prase anebo alpaku (podobná lamě). Nocleh v hotelu.

 

Den 9. – Puno – Cusco

Transfer na autobus. Cesta pohodlným autobusem do města Cusco. Po cestě budete projíždět typickými vesničkami Pucara, Racchi a Andahuaylillas a budete mít krásné výhledy na okolní horskou scenérii. Kolem 17:00 budete v Cuscu a převezeme Vás přímo do hotelu v centru města. Cusco bývalo hlavním městem Incké říše. Následuje nocleh.

Den 10  – Cusco

Peru-cusco Dopoledne Vás čeká odpočinek. Odpoledne pak prohlídka města Cusco s průvodcem. Cusco se nachází téměř 3000 m.n.m. Je to nádherné historické město, kde se mísí španělská koloniální architektura s pozůstatky doby Inků. V říši Inků bylo Cusco hlavním městem a sídlem panovníků. Společně s česky hovořícím průvodcem navštívíte hlavní katedrálu, „skálu o 12 úhlech“, ruiny Inků jako jsou Sacsayhuaman, Korincancha, Quenqo. Navštívíte ruiny z dob Inků v okolí města Cusco, které jsou velmi působivé. Nocleh v hotelu.

Den 11. – Posvátné údolí Inků

Dnes prozkoumáme posvátné údolí Inků, zastavíme se ve vesničce Pisac, která je vyhlášená svými trhy se suvenýry a uměním. Den pokračuje poblíž řeky Urubamba a historického místa Ollantaytambo a jeho prohlídkou. Odpoledne Vás čeká scénická a působivá jízda vlakem k Machu Picchu, přesněji do městečka pod Machu Picchu, Aquas Calientes, kde budete ubytováni.

Den 12. – Machu Picchu

Peru_machu-picchu Dnes ráno se vydáme ke ztracenému městu Inků – Machu Picchu, vzdálenému asi 112 km z Cusca, ale jen kousíček z Aquas Calientes. Machu Picchu bylo objeveno v roce 1911 cestovatelem Hiram Bingham a právem je nazýváno jedním z novodobých divů světa. Tady Vás čeká prohlídka městečka s odborným výkladem a také volný čas k vlastní prohlídce tohoto magického místa. Ke konci dne přesun do Aguas Calientes, kde si prohlédnete městečko bez aut, následně cesta vlakem zpět do Cusco. Nocleh v hotelu v Cuscu.

Jako bonus hned ráno možnost procházky ke sluneční bráně s výhledem na Machu Picchu!

Za příplatek se nabízí také možnost vyjít na přilehlou horu Huyanu Picchu s krásným výhledem.

Den 13. – Cusco

Peru-csuco2 Volný den pro Vaše vlastní aktivity v tomto krásném městě plném historických památek. Ideální místo pro nákup tradičních suvenýrů nebo procházku v historickém centru. Nocleh v hotelu.

Fakultativně výlet do Maras a Moray.

 

Den 14. – Let do Limy a odlet do Evropy

Po snídani Vás převezeme na letiště, odkud Vás čeká let do Limy. Po příletu do Limy pokračujete Vaším mezinárodním letem zpět domů.

Pokud by mezinárodní let odlétal hned ráno, tak budete přepraveni z Cusca do Limy v den 13 podvečer.

Den 15. – Návrat do Evropy

Přílet zpět do Evropy. Konec programu.


Cena 81 990,- Kč při při zaplacení zálohy 35.000 Kč do 30. 6. 2019 sleva 3.000 KčPokud se přihlásí více než 8 osob, je možná další sleva 3000,- Kč.

Platební informace

Číslo účtu 7826331238 / 4000

IBAN CZ58 4000 0000 0078 2633 1238

SWIFT BIC EXPNCZPP

Každá záloha je závazným přihlášením k účasti, a proto je dobré si udělat Připojištění proti stornu (nepovinné).

Připojištění proti stornu je třeba učinit u jakékoli pojišťovny do 24 hodin od zaplacení zálohy na celou částku zájezdu!

Podmínky storna se řídí Všeobecnými obchodními podmínkami, které najdete ZDE.

Cena zahrnuje:

hodinovou poradnu Zdenky Blechové, meditace, dýchací techniky a další dle možnosti

zpáteční mezinárodní letenka vč. všech poplatků

všechny vnitrostátní letenky dle itineráře

vlaková jízdenka Cusco – Machu Picchu a zpět

autobusová jízdenka Puno – Cusco

všechny transfery a doprava zahrnuté v itineráři

noclehy v hotelech se snídaní (dvoulůžkové pokoje s vlastní koupelnou)

snídaně, oběd, večeře dle uvedení itineráře

vstupné do míst dle itineráře

výlety dle programu

česky mluvící průvodce

nonstop asistenční služby v Peru

pojištění CK proti úpadku


Cena nezahrnuje:

spropitné

osobní pojištění

lokální odletová taxa na letišti (pokud je místními úřady vyžadována)

poplatek v místní komunitě za večeři v oblasti jezera Titicaca

strava a výlety nezahrnuté v programu


Za příplatek:

příplatek za samostatně cestující osobu – od 5.000 Kč / osoba

vylepšení ubytování na 4* hotely – 16.000 Kč / osoba

přelet nad Nazca Lines – 3.700 Kč / osoba

letištní taxa v Nasca – USD 10 / osoba – platí se lokálně

archeologická tour v Nasca – 2,5 hod. – 1.000 Kč / osoba

návštěva pohřebiště Chauchilla v Nasca – 1,5 hod. – 1.190 Kč / osoba

kulinářská šou (v Posvátném údolí nebo blízko Cusca) – vaření Huatia - 2.750 Kč / osoba

Patabamba tour – léčení rostlinami, tkaní látek, tradice - 2.500 Kč / osoba

ruiny v Moray walk – Maras – Urubamba – Incké zemědělské techniky, solné doly

Fakultativní výlety jsou objednávány standardně na dny, kdy mají klienti volno. Pokud se rozhodnou si zajistit výlet, kdy je program, poté je výlet na úkor programu s průvodcem.

cestovní pojištění ve dvou variantách: klasické cestovní pojištění / cestovní poj. s pojištěním storna zájezdu


Poznámka:

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Termín zájezdu může být lehce upraven dle letového řádu.

Zájezd je garantován při počtu minimálně 8 účastníků.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, ceny mezinárodních letenek a kurzu USD.

V případě přestupu v USA je nutné si vyřídit povolení ESTA.

Budete se pohybovat ve vysokých nadmořských výškách (4.000 m.n.m).

Náročnost tohoto zájezdu – průměrná.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.